سردبیر سایت
13 شهریور 1401

هوش مالی برای کودکان

0 دیدگاه
ویدیو

من از این لیست متنفرم!

کالوین دوباره در حالی که ما در مورد آن در مرکز خرید به او یادآوری کردیم، حرفش را زد. بازی پوکمون باید منتظر بماند. پسر ما همیشه تمایلات یک خریدار فوری را داشته است، بنابراین از سنین پایین لیستی را در یخچال نگه می داشتیم. اگر او چیزی می‌خواست که بیش از 5 دلار قیمت داشت، باید حداقل یک هفته در لیست نوشته می‌شد تا بتواند برگردد و آن را بخرد. به ناچار، از هر ده بار نه بار نوشته می شد، اما هرگز خریداری نمی شد. این سیستم نه تنها از کیف پول او محافظت می کرد، بلکه به او کمک می کرد تا چیزهایی را که می خواست بیشتر درک کند. این یکی از سه روشی است که من و همسرم سعی کردیم به بچه هایمان هوش مالی بیاموزیم.

راه دیگری که در هنگام معرفی بودجه بندی این اصل اول رضایت تاخیری را نشان دادیم ، پول نقد زیاد بود. یک روز شنبه صبح به اتحادیه اعتباری خود رفتم و یک ماه درآمدم را در اسکناس بیست دلاری برداشت کردم. من به خانه رفتم و صورتحساب ها را روی میز ناهارخوری ما پخش کردم. پسرمان وارد شد و گفت: “وای ما ثروتمندیم!” سپس 10 درصد از صورت‌حساب‌ها را پاک کردم و گفتم: «این برای دادن/دهک دادن است»، سپس تکه‌های بیشتری را برای پس‌انداز، وام مسکن، خدمات آب و برق، غذا و غیره جارو کردم تا اینکه تنها چیزی که باقی ماند 125 دلار بود. سپس گفتم: “و این چیزی است که ما می توانیم برای تفریح ​​از آن استفاده کنیم.” به نظر می‌رسید که او درس را به خوبی درک کرده بود و روز بعد که وارد شد، پرسید: “پس اگر پول “سرگرم” خود را برای دو ماه نگه داریم، می‌توانیم یک xbox بخریم، درست است؟

اصل دوم برای آموزش هوش مالی به بچه ها در بالا مورد بررسی قرار گرفت. یعنی پس دادن چه بخواهید به یک کلیسا یا خیریه دلخواه بدهید، عمل بخشش قدرتی را که پول می تواند بر ما داشته باشد آزاد می کند. ما نمی توانیم برده چیزی باشیم که آزادانه آن را تقدیم می کنیم. تشویق کودکان به انفاق می تواند به سست شدن کنترل پول بر آنها کمک کند. در نهایت ما می خواهیم این بخشش با شادی و از دل آنها انجام شود و نه به روشی قانونی. پیشنهاد می‌کنم توصیه‌های دیگری را در این وب‌سایت دنبال کنید که در مورد بهترین راه رسیدن به قلب فرزندانمان صحبت می‌کند. و تمام ابزار من – این باید مدل شود ، نه اینکه فقط آموزش داده شود.

اصل سوم ما برای آموزش هوش مالی به بچه ها، به این صورت است آموزش هوش مالی به بچه ها

گذاشتن پول برای یک روز بارانی

کودکان می توانند بفهمند که ” پولی را که ندارید خرج نکنید .” البته به عنوان والدین، راه‌های زیرکانه‌ای وجود دارد که می‌توانیم بدهی‌ها را افزایش دهیم، اما برای ایجاد اصول مالی صحیح در فرزندانمان، می‌خواهیم آنها قبل از خرج کردن پول داشته باشند. ابتدا قرض گرفتن و بعداً بازپرداخت می تواند منجر به عادات مالی شود که بر آینده آنها تأثیر منفی می گذارد. به کودکان باید در مورد پول در سطوح پیچیدگی روزافزون آموزش داده شود. استفاده از بدهی به روش‌های پیشگیرانه ممکن است درسی باشد که ما می‌خواهیم در سنین بالا به آنها آموزش دهیم، اما در سنین پایین‌تر، برای کودکان مهم است که بدانند چگونه می‌توانند قبل از خرید، ذخایر نقدی ایجاد کنند.

کودکان منضبط و دارای تحصیلات مالی به نوبه خود بزرگسالانی خودکنترل ایجاد می کنند که می توانند امور مالی خود را به درستی مدیریت کنند.

در مقاله‌ای که اخیراً در فوربس منتشر شده است، بث کوبلینر ، نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز ، زندگی مالی را دریافت کنید ، و یکی از اعضای شورای مشورتی رئیس‌جمهور در زمینه توانایی مالی، در اینجا چیزی گفته است.

به بحران وام مسکن و تعداد خانواده‌هایی که خانه‌های خود را از دست داده‌اند نگاه کنید – 3.9 میلیون مورد سلب مالکیت. به مقدار پول – 1.1 تریلیون دلار – در بدهی وام دانشجویی نگاه کنید. مبلغ – 845 میلیارد دلار – بدهی کارت اعتباری است. کاملاً واضح است که بزرگسالان چیز زیادی در مورد پول نمی دانند. برای کمک به نسل بعدی برای جلوگیری از اشتباهات بزرگترها، و برای داشتن زندگی مناسب مالی، باید به آنها نکات ضروری در مورد پول آموزش داده شود.

این روزها، به راحتی می توان جوانان جوانی را پیدا کرد که در مورد آینده مالی خود یا نامطمئن یا بی خیال هستند، با عادات پس انداز و سرمایه گذاری تقریباً صفر، مشاغل 9 تا 5 کار می کنند و از یک طرح وام یا بدهی کارت اعتباری به دیگری می پرند.

از سوی دیگر، جوانان دیگر، نسبتاً نادر، وجود دارند که حتی می توانند جوان تر از دسته اول ما باشند. این گروه دوم از بزرگسالان نیز 9 تا 5 شغل دارند، اما هر ماه مقداری پول در حساب حقوق و دستمزدشان باقی می‌ماند، کسب‌وکارهای رو به رشد یا شلوغی‌های جانبی دارند و حساب‌های پس‌انداز را همراه با آن اداره می‌کنند.

تفاوت بین این دو گروه در تصویر ما در این است که آنها چگونه امور مالی خود را مدیریت می کنند و از سنین پایین در معرض چه نوع زمینه مالی قرار دارند.

می بینید، اگرچه یاد گرفتن نحوه مدیریت امور مالی در هر سنی ممکن است، اما معمولاً بهتر است این کار را از سنین پایین انجام دهید .

یادگیری مدیریت امور مالی از سنین جوانی نه تنها این فرآیند را سرگرم‌کننده‌تر و کمتر استرس‌زا می‌کند، بلکه به دلیل عدم فشار مالی در آن مرحله اولیه زندگی، هیجان‌انگیزتر می‌شود.

قرار دادن کودک در معرض سواد مالی از سنین پایین به دلایل مختلف ضروری است .

یکی از این دلایل این است که می تواند احتمال اینکه آنها زودتر از دیرتر مدیریت مالی خود را به درستی شروع کنند و در نتیجه در زمان بزرگسالی از نظر مالی در موقعیت بهتری قرار بگیرند را افزایش می دهد.

یکی از این دلایل این است که می تواند احتمال اینکه آنها زودتر از دیرتر مدیریت مالی خود را به درستی شروع کنند و در نتیجه در زمان بزرگسالی از نظر مالی در موقعیت بهتری قرار بگیرند را افزایش می دهد.

چندین راه مختلف برای رسیدن به این هدف وجود دارد. ما در اینجا فقط به چند مورد از موارد مهم نگاه خواهیم کرد.

آنها را در معرض پس انداز قرار دهید

آراستن کودک آسانتر از بزرگسالان است.

کودک کوچکی که به طور مداوم تشویق می شود تا یک سنت یا درصد از پول ناهار خود، یک هدیه نقدی از یکی از اقوام یا کمک هزینه ماهیانه والدین خود را پس انداز کند، تا زمانی که او به مشکلات مالی جزئی مبتلا می شود برای دانشگاه آماده است

بسیاری از جوانان با محدودیت های مالی روبرو هستند. یکی از دلایل این امر این است که آنها در کودکی در معرض فرهنگ پس انداز نبودند .

یک صندوق پس انداز یا قلک فانتزی تهیه کنید، یک حساب پس انداز برای کودکان باز کنید، فرزندان خود را تشویق کنید تا با برنامه هایی در تلفن خود ثبت نام کنند که می تواند به آنها آموزش دهد، و به آنها کمک کنید مقداری از پول خود را پس انداز کنند.

یک صندوق پس انداز یا قلک فانتزی تهیه کنید، یک حساب پس انداز برای کودکان باز کنید، فرزندان خود را تشویق کنید تا با برنامه هایی در تلفن خود ثبت نام کنند که می تواند به آنها آموزش دهد، و به آنها کمک کنید مقداری از پول خود را پس انداز کنند.

چگونه بخش مالی می تواند از توسعه یادگیری ماشین و هوش مصنوعی سود ببرد | سرمایه گذار داده محور

تصمیم گیری درست و گرفتن فرصت ها در دنیای مالی که به سرعت در حال حرکت است می تواند برای شما تفاوت ایجاد کند

به آنها بیاموزید که غذای خانگی را به جای فست فود انتخاب کنند

یک بار دوستی به من گفت: “هوس هایت تو را ورشکست می کند.”

مانند بسیاری از جوانان دیگر، هوس کردن همبرگر، سیب زمینی سرخ شده، چیپس، پیتزا و بسیاری از آن در مقایسه با غذاهای خانگی بسیار آسان تر است.

حال، این بدان معنا نیست که خواستن آنها وحشتناک است. خیر. برقراری تعادل و تمایل به سمت غذاهای خانگی در صورت امکان ضروری است.

به عنوان یک امتیاز، غذاهای خانگی در مقایسه با برخی از بهترین جایگزین های فست فود موجود در حال حاضر بسیار مقرون به صرفه تر و سالم تر هستند.

باید به کودکان آموزش داد که قدر غذاهای خانگی را بدانند و حتی آنها را خودشان درست کنند.

همچنین از نظر تربیت کودک، انتخاب غذا به جای تنقلات را می توان نوعی خود انضباطی دانست. کنترل اشتها را نشان می دهد.

از نظر تربیت کودک، انتخاب غذا به جای تنقلات را می توان نوعی خود انضباطی دانست. کنترل اشتها را نشان می دهد.

به جای خرید مکرر تنقلات، فرزندان خود را تشویق کنید که 20 تا 30 درصد از پول ناهار خود را در قلک پس انداز کنند.

در پایان یک سال تحصیلی، به آنها کمک کنید قلک های خود را باز کنند و اجازه دهید ببینند که نظم و انضباط آنها چه چیزی برای آنها به ارمغان آورده است. و اوه، یک چیز دیگر، پاداش . به این ترتیب، آنها انگیزه خواهند داشت تا در دفعات بعدی بیشتر تلاش کنند.

به فرزندان خود کمک کنید بفهمند اولویت ها به چه معنا هستند

سوالات باید این باشد:

الان میتونم هزینه کنم؟

آیا به آن نیاز دارم؟

آیا اورژانسی است؟

وگرنه من میگذرم

به کودک خود بیاموزید که در سنین پایین بداند که نداشتن چیزهایی که هر کودک دیگری دارد، او را از کودک دیگر پایین تر نمی کند.

به کودک خود بیاموزید که در سنین پایین بداند که نداشتن چیزهایی که هر کودک دیگری دارد، او را از کودک دیگر پایین تر نمی کند.

برخی از راه های مختلف برای مهار اشتهای بیش از حد در کودکان عبارتند از:

  • آموزش نه گفتن در مواقع لزوم.
  • به آنها بیاموزیم که مردم همیشه به چیزی که می خواهند بلافاصله نمی رسند.

شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا به کودک توضیح دهید که چرا بدون آسیب رساندن به احساسات کودک، آنچه را که می خواهد فوراً به او داده نمی شود.

به آنها بیاموزید که کیفیت را به کمیت انتخاب کنند

همیشه ارزانتر به معنای بهتر نیست.

وقتی نوبت به خرید اقلام می رسد، ارزش بلندمدت باید بیش از هزینه در نظر گرفته شود.

به جای خرید اقلام ارزان تر و با کیفیت پایین تر، همیشه بهتر است اقلام با ارزش را خریداری کنید، حتی اگر هزینه آنها کمی بالاتر باشد، با توجه به اینکه مدت زمان بیشتری دوام می آورند و در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شوند.

به آنها بیاموزید که با وجود هزینه، همیشه ارزش را انتخاب کنند.

آنها را با سرمایه گذاری آشنا کنید

آموزش ارزش یک کتاب به یک دسته از اسباب‌بازی‌ها و برچسب‌ها به کودک، کاری است که والدین هزاره باید بیشتر انجام دهند. بچه ها باید یاد بگیرند که خودشان روی تحصیلشان سرمایه گذاری کنند.

وقتی از روی کنجکاوی از شما سوال می پرسند، آنها را تشویق کنید و راهنمایی کنید تا برای یافتن پاسخ در اینترنت جستجو کنند. به زودی، آنها یاد خواهند گرفت که چگونه خود را آموزش دهند – یک ویژگی اساسی که اکثر افراد موفق دارند.

در حالی که راحت و شاد کردن کودک مشکلی ندارد، باید کودک را برای بزرگسالی آماده کنید و از همان ابتدا به او سرمایه گذاری کنید.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید فرزندان خود را در معرض سرمایه‌گذاری قرار دهید ، انجام بازی‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری با آنهاست .

یکی از راه‌هایی که می‌توانید فرزندان خود را در معرض سرمایه‌گذاری قرار دهید، انجام بازی‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری با آنهاست.

یکی از این نمونه ها، بازی تخته ای مونوپولی است که علاوه بر آموزش، جذاب است.

شطرنج همچنین می‌تواند توانایی آن‌ها را برای پیش‌اندیشی و تصمیم‌گیری قاطع‌تر و حساب‌شده‌تر در بزرگسالی بهبود بخشد.

به آنها بیاموزید که چگونه بودجه بسازند و به آن پایبند باشند

یک سبک زندگی که هر والدینی باید با آن آشنا باشد، هزینه کردن با در نظر گرفتن بودجه است. اگر هنوز این کار را نکرده اید، ضروری است که آن را یاد بگیرید.

اولین سوالی که باید به فرزندانتان یاد بدهید هنگام رفتن به سفر، معاشرت با دوستان، رفتن به خرید یا خرید کردن به آن پاسخ دهند این است: « بودجه من برای این کار چقدر است؟ ”

اگر فرزندان شما چیزی را طلب می کنند که در حال حاضر بودجه ای برای آن ندارید، باید توضیح دهید که چرا نمی توانید آن را دریافت کنید تا پس از مدتی بخشی از آنها شود.

یا باید یک نیاز مبرم باشد، یا یک خرید برنامه ریزی شده با بودجه ای که از قبل تخصیص داده شده است تا واجد شرایط بودن هزینه معقول باشد.

به زودی، فرزندان شما یاد می‌گیرند که خریدها نباید تکان‌دهنده باشد، که باعث می‌شود با بزرگ‌تر شدن، بهتر از آینده مالی خود مراقبت کنند.

قناعت

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که بسیاری از بزرگسالان جوان بی‌حساب می‌شوند یا بی پول می‌شوند، به دلیل عدم رضایت است.

قناعت باید شما را از تلاش برای زندگی بالاتر از حد توانتان باز دارد، به خصوص زمانی که شانس در صورت شما فریاد می زند نه!

در حالی که خوب است آنچه را که دیگران دارید تحسین کنید و آرزو کنید که شما ندارید، باید قبل از شروع هر گونه خریدی از نظر مالی آماده باشید.

به فرزندان خود بیاموزید که هر چیزی که در هر زمان خاصی توانایی پرداخت آن را ندارند، می توانند منتظر بمانند تا برای تعهد مالی آماده شوند.

همچنین به آنها بیاموزید که از آنچه به شما می دهید راضی باشند.

به آنها بیاموزید که وقتی چیزهایی به آنها داده می شود سپاسگزار باشند

قدردانی یک امر ضروری است.

باید به کودکان آموزش داد که قدردان کوچکترین چیزها مانند ناهار به مدرسه، اسباب بازی نو، لباس و کفش نو، تعطیلات، آرایش موی جدید و غیره باشند.

به کودکان بیاموزید که همیشه بگویند “متشکرم”.

قدردان بودن باعث می شود افراد در اطراف شما احساس بهتری داشته باشند و تمایل بیشتری برای کمک به شما نسبت به زمانی که احساس قدردانی نداشته باشید.

ضریب هوشی مالی فرزندتان را بالا ببرید

از موفقیت مالی فرزندتان اطمینان حاصل کنید

اگر به فرزندان خود می‌گویید: «به دانشگاه بروید، نمرات خوب بگیرید و تا زمانی که بازنشسته شوید در یک شرکت بزرگ کار کنید» ممکن است آنها را محکوم به دریافت چک حقوقی کنید. مسیر موفقیت برای فرزندان ما با والدین ما بسیار متفاوت خواهد بود. فرزندان ما نمی توانند به چک های اشتغال مادام العمر و بازنشستگی تکیه کنند.

جواب چیست؟ به گفته رابرت کیوساکی، نویسنده پرفروش «پدر پولدار پدر فقیر»، ما باید از تربیت فرزندانمان دست برداریم تا مانند کارمندان فکر کنند و در عوض باید به آنها یاد دهیم که مانند صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران فکر کنند. توانایی آنها در درک اهمیت ایجاد درآمد غیرفعال از سرمایه گذاری ها، املاک و مستغلات و همچنین سرمایه گذاری برای بازنشستگی برای موفقیت مالی آینده آنها بسیار مهم است. مهارت هایی که سرمایه گذاران ثروتمند همیشه داشته اند اکنون برای سلامت مالی بلندمدت فرزندان ما ضروری است.

ما با آقای کیوساکی که در حال سفر به استرالیا در یک تور سخنرانی بود، صحبت کردیم و از او خواستیم تا با ما در میان بگذارد که چگونه والدین می‌توانند هوش مالی فرزندشان را بالا ببرند و چرا ما کاملاً باید!

مصاحبه با رابرت تی کیوساکی

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب «پدر پولدار پدر فقیر» است، یک کتاب پرفروش بین‌المللی که بر آنچه ثروتمندان در مورد پول به فرزندان خود می‌آموزند که طبقه فقیر و متوسط ​​نمی‌آموزند، تمرکز دارد. او همچنین خالق یکی از بازی های رومیزی مورد علاقه ما، “CASHFLOW for Kids” است. اگرچه کسب و کار رابرت املاک و مستغلات و توسعه شرکت های کوچک است، عشق و علاقه واقعی او تدریس است. او یک سخنران بسیار تحسین شده در زمینه آموزش مالی و روندهای اقتصادی است. آثار متحول کننده زندگی او بین 50 تا 55000 مخاطب را در سراسر جهان الهام بخش کرده است.

ویراستار: آقای کیوساکی، اغلب، والدین به فرزندان خود می گویند که کلید موفقیت در آینده این است که “در مدرسه توجه کنند، نمرات خوب بگیرند، به دانشگاه بروند و سپس شغل خوبی در یک شرکت بزرگ پیدا کنند.” این “کار خوب” قرار است رویای آمریکایی را برای آنها فراهم کند – یک خانه بزرگ پر از مبلمان زیبا و دو ماشین در خیابان. به نظر شما چرا پس از پیروی از این قوانین و تلاش سخت برای رسیدن به رویای آمریکایی، میلیون ها آمریکایی از حقوق و دستمزد به چک دستمزد زندگی می کنند؟

کیوساکی: قوانین امروز تغییر کرده اند، اما بسیاری از ما، به عنوان والدین، همچنان به فرزندانمان توصیه می کنیم: «به مدرسه بروید، نمرات خوب بگیرید تا بتوانید وارد یک کالج خوب شوید و با یک شرکت خوب که پیشنهاد می دهد، شغل خوبی پیدا کنید. مزایای خوب.» این توصیه در عصر صنعتی خوب بود اما دیگر برای عصر اطلاعات قابل اجرا نیست.

جوانان از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند و مشاغل خوبی پیدا می کنند. آنها شروع به کسب درآمد می کنند، کارت های اعتباری به صورت انبوه می رسند و هزینه ها شروع می شود. آنها با جوانان دیگری آشنا می شوند، قرار ملاقات می گذارند، عاشق می شوند و ازدواج می کنند. زندگی فوق العاده است زیرا آنها اکنون دو درآمد دارند. به عنوان یک زوج موفق تصمیم می گیرند یک خانه و دو ماشین بخرند و بچه دار شوند. افزایش حقوق وارد می شود و آنها تصمیم می گیرند خانه بزرگتری بخرند، زیرا شخصی به آنها گفته است که می توانند از سود معافیت مالیاتی دریافت کنند. آنها متوجه می شوند که باید برای تحصیلات دانشگاهی فرزندانشان پس انداز کنند، بنابراین سخت تر تلاش می کنند تا حتی پول بیشتری به دست آورند.

این زوج خوشبخت اکنون برای بقیه روزهای کاری خود در مسابقه موش صحرایی گیر افتاده اند. آنها برای صاحبان شرکت خود، برای پرداخت مالیات توسط دولت، و برای پرداخت وام مسکن، وام خودرو و کارت های اعتباری توسط بانک کار می کنند. آنها در طول راه چیزی در مورد پول یاد نمی گیرند. سپس آنها به فرزندان خود توصیه می کنند که “سخت درس بخوانند، نمرات خوب بگیرند تا بتوانند شغل خوبی پیدا کنند.” این روند تکرار می شود و نسل سخت کوش دیگری را ایجاد می کند.

تنها راه خروج از “مسابقه موش” آموزش مالی است. شما باید در مورد پول، حسابداری و سرمایه گذاری بیاموزید.

ویراستار: ثروتمندان در مورد پولی که در مدارس ما تدریس نمی شود به فرزندان خود چه می آموزند؟

کیوساکی: در کتابم «پدر پولدار پدر فقیر»، داستان بزرگ شدن با دو پدر را تعریف می کنم. پدر واقعی من مردی با تحصیلات عالی بود که فقیر از دنیا رفت. پدر صمیمی ترین دوستم کلاس هشتم را تمام نکرد اما یکی از ثروتمندترین مردان هاوایی شد. هر دو مرد در شکل گیری تحصیلات و نگرش من در مورد پول بسیار تأثیرگذار بودند. پدر فقیر من می گفت: “من نمی توانم آن را بپردازم” در حالی که ثروتمندم می گفت: “چگونه می توانم آن را بپردازم؟” من تصمیم گرفتم از توصیه های پدر ثروتمندم در مورد پول پیروی کنم.

در «پدر پولدار پدر فقیر» من شش درس اساسی در مورد پول را که پدر ثروتمندم به من آموخت، به اشتراک می‌گذارم. این دروس در مدرسه تدریس نمی شوند:

  1. ثروتمندان برای پول کار نمی کنند. طبقه فقیر و متوسط ​​برای پول کار می کنند. پولدارها برایشان کار پول دارند» به من می گفت. ثروتمندان دارایی هایی را می خرند یا ایجاد می کنند که برای آنها کار می کند تا مجبور نباشند.
  1. چرا سواد مالی را آموزش می دهیم؟ شما باید تفاوت بین دارایی و بدهی را درک کنید. یک دارایی پول را در جیب شما می گذارد و یک بدهی پول را از جیب شما می گیرد. ثروتمندان تفاوت را درک می کنند و دارایی ها را می خرند، نه بدهی ها را.
  1. به کار خود فکر کنید. بسیاری از افراد حرفه خود را با کسب و کار خود اشتباه می گیرند. برای اینکه افراد از نظر مالی ایمن شوند باید به تجارت خود فکر کنند. کسب و کار شما بر خلاف ستون درآمد شما حول ستون دارایی شما می چرخد. ثروتمندان بر ستون دارایی های خود تمرکز می کنند در حالی که طبقه فقیر و متوسط ​​بر ستون های درآمد خود تمرکز می کنند.
  1. تاریخ مالیات و قدرت شرکت ها. کد مالیاتی ایالات متحده وسایل نقلیه زیادی را در اختیار مردم قرار می دهد تا در مالیات خود صرفه جویی کنند. اکثر این وسایل نقلیه در دسترس همه هستند، اما این ثروتمندان هستند که معمولاً به دنبال آنها می گردند و از آنها استفاده می کنند زیرا آنها یاد گرفته اند “به کار خود فکر کنند”. به عنوان مثال، یک فرد می تواند از مزایای مالیاتی و حمایت های ارائه شده توسط یک شرکت برای ثروتمند شدن بسیار سریعتر از فردی که یک کارمند یا یک مالک انحصاری کسب و کار کوچک است استفاده کند.
  1. ثروتمندان پول را اختراع می کنند. فرصت های بزرگ با چشمان شما دیده نمی شوند. آنها با ذهن شما دیده می شوند. بیشتر مردم هرگز ثروتمند نمی شوند، زیرا از نظر مالی آموزش ندیده اند تا فرصت های پیش روی خود را تشخیص دهند. ثروتمندان یاد گرفته اند که فرصت ها را بشناسند و همچنین چگونه آنها را خلق کنند.
  1. برای یادگیری کار کنید – برای پول کار نکنید. برای موفقیت باید یاد بگیرید که چگونه جریان نقدی، سیستم ها و افراد را مدیریت کنید. حضور در تفنگداران دریایی به من رهبری را آموخت و کار در بخش فروش برای زیراکس به من آموخت که چگونه بفروشم و چگونه رد شدن را بپذیرم. همه این مهارت ها برای موفقیت من مهم بودند. به دنبال مشاغلی باشید که می توانند به شما در توسعه مهارت های مدیریت جریان نقدی، سیستم ها و افراد کمک کنند تا اینکه صرفاً به شما پرداخت خوبی داشته باشند.

ویراستار: در کتابتان، داستانی را بیان می کنید که چگونه یکی از دوستانتان تمایل پسر نوجوانش به ماشین را به یک آموزش عالی مالی تبدیل کرد. آیا این را با خوانندگان ما به اشتراک می گذارید؟

کیوساکی: یکی از دوستانم یک پسر شانزده ساله داشت که به شدت خواهان یک ماشین جدید بود. از آنجایی که پدر و مادر همه دوستانش برای پسرانشان ماشین خریده بودند، انتظار داشت که دوستم هم برای او یک ماشین بخرد. پس از انجام بازی من CASHFLOW دوستم تصمیم گرفت از تمایل پسرش به ماشین به عنوان یک فرصت یادگیری استفاده کند. او 3000 دلار به پسرش داد اما به او گفت که نمی تواند مستقیماً از آن برای ماشین استفاده کند. او همچنین به او اشتراک وال استریت ژورنال داد. او به پسرش گفت که وقتی 6000 دلار اضافی از سرمایه گذاری به دست آورد، می تواند از 6000 دلار برای ماشین استفاده کند و 3000 دلار به صندوق کالج او می رود. دوستم گفت این بهترین 3000 دلاری بود که تا به حال خرج کرده بود. پسرش نه تنها احترام جدیدی به قدرت پول پیدا کرده بود، بلکه یاد گرفت به جای اینکه بگذارد پول در جیبش سوراخ کند، عاقلانه پول خرج کند.

ویراستار: این یک روش خلاقانه برای آموزش امور مالی به نوجوانان است. آیا می‌توانید راهی برای کمک به بچه‌های کوچک‌تر برای توسعه مهارت‌های مالی قوی پیشنهاد کنید؟

کیوساکی: سه مهارت بسیار مهم پولی وجود دارد که همه باید از آن برخوردار باشند: نحوه کسب درآمد، نحوه مدیریت آن و نحوه سرمایه گذاری

. محصول ما، CASHFLOW for KIDS یک برنامه سه قسمتی برای والدین و معلمانی است که می خواهند این مهارت های مهم را به کودکان بیاموزند. این شامل بازی رومیزی، نوار صوتی و کتابی برای والدین با عنوان “چگونه ضریب هوشی مالی فرزند خود را افزایش دهیم” است. بازی رومیزی اصول اولیه هر سه مهارت پولی را از طریق ایفای نقش به کودکان آموزش می دهد. با انجام بازی، کودکان واژگان پول و اصول اولیه صورت های مالی را یاد می گیرند.

هنگامی که آنها مفاهیم درآمد و هزینه و دارایی و بدهی را درک کردند، می توانند شروع به تهیه صورت های مالی خود کنند. در نوار صوتی صحبت می‌کنیم که فرزندانتان به‌جای پرداخت کمک هزینه، از شما برای کارهای مختلفشان فاکتور بگیرند و همچنین از آنها بخواهیم هزینه‌هایشان را پیگیری کنند. از طریق این فرآیند است که آنها ارزش زمان خود و تفاوت بین سخت کار کردن برای پول و سخت کار کردن پول برای آنها را یاد می گیرند. اگر فرزندان شما در سنین پایین یاد بگیرند که صورت های مالی خود را تهیه کنند، در بزرگسالی آمادگی بیشتری برای موفقیت مالی خواهند داشت.

ویراستار: با ورود به قرن بیست و یکم که به سرعت در حال تغییر و پیچیده هستیم، چرا در حال حاضر، بیش از هر زمان دیگری، والدین باید به فرزندان خود در رشد هوش مالی کمک کنند؟

کیوساکی: در عصر صنعتی، بلیت موفقیت این بود که به مدرسه برود، نمرات خوب کسب کند، و یک شغل امن برای زندگی پیدا کند. شما لازم نیست نگران تحصیلات مالی خود باشید زیرا شرکت و دولت پس از پایان روزهای کاری شما از نظر مالی از شما مراقبت خواهند کرد. قوانین تغییر کرده است. دیگر نمی توانید به کارفرما یا دولت خود برای مراقبت از شما تکیه کنید.

امروزه ما در عصر اطلاعات هستیم و همه ما بیش از امنیت شغلی به امنیت مالی نیاز داریم. متأسفانه، سیستم آموزشی ما در مورد موضوع پول چیز کمی به ما یاد می دهد. از فرزندان ما خواسته می شود که خیلی بیشتر از ما یاد بگیرند و خیلی بیشتر از مدارسی که آماده آموزش به آنها هستند. مدیریت جریان نقدی یک مهارت ضروری زندگی و مهارتی است که با پیشروی بیشتر به عصر اطلاعات به پیچیدگی بیشتر و بیشتری نیاز دارد.

منابعی برای کمک به افزایش بهره هوشی مالی فرزندتان

«پدر پولدار پدر فقیر: آنچه ثروتمندان درباره پول به فرزندان خود می آموزند که طبقه فقیر و متوسط ​​انجام نمی دهند» نوشته رابرت تی کیوساکی و شارون لچتر. کودکان از سنین پایین با تماشای و گوش دادن به صحبت های والدین خود شروع به یادگیری پول می کنند. اما چگونه می توانیم الگوی مالی خوبی برای فرزندانمان باشیم در حالی که خودمان این مهارت ها را نداریم؟ “پدر پولدار پدر فقیر” به زبان ساده نوشته شده است، اما می تواند به سرعت به شما بیاموزد که چگونه یک آینده مالی قوی برای خود و فرزندانتان بسازید. این کتاب برای خرید در Amazon.com موجود است

جریان نقدی برای کودکان

آیا والدین و فرزندان می توانند در حین تفریح ​​درباره سهام، بدهی ها، بدهی ها، درآمد غیرفعال و املاک و مستغلات بیاموزند؟ آره! “CASHFLOW for Kids” تنها بازی آموزشی روی تخته در بازار است که به بچه ها و والدین آنها کمک می کند تا در مورد خارج شدن از “مسابقه موش” و توسعه هوش مالی اطلاعات بیشتری کسب کنند. اولین بازیکنی که از سرمایه گذاری، تجارت و املاک و مستغلات به اندازه کافی درآمد منفعل ایجاد می کند تا هزینه های ماهانه خود را پوشش دهد، برنده است. این بازی همچنین یک راه عالی برای بهبود مهارت های ریاضی کودک شما ارائه می دهد. یک بازی آموزشی عالی برای هر خانواده!

در اینجا یک وب سایت عالی برای سرمایه گذاران جوان وجود دارد!

وب سایت سرمایه گذار جوان

این سایت برنده جایزه بهترین منبع در اینترنت برای آموزش امور مالی به کودکان است. با انیمیشن و تعداد زیادی گرافیک سرگرم کننده، بچه ها و والدینشان می توانند بدون خواندن کتاب های مالی خشک دنیای مالی را کشف کنند. یکی از بهترین بخش های این سایت کتابخانه است. این به خوبی سازماندهی شده است و دارای مقالات قابل فهم در مورد سرمایه گذاری و پول و همچنین فرهنگ لغت اصطلاحات مالی است. بچه‌ها و والدینشان همچنین متوجه خواهند شد که آلبرت انیشتین چه چیزی را هشتمین عجایب جهان می‌داند – ما نمی‌گوییم – برای پیدا کردن آن باید از سایت دیدن کنید!

به طور خلاصه، مدیریت مالی یک تعهد مادام العمر است و به این ترتیب، شخصیتی است که به بهترین وجه با گذشت زمان اصلاح می شود. از آنجایی که این یک تعهد مادام العمر است، ضروری است که کودکان را از سنین پایین با آن آشنا کنیم.

کودکان منضبط و دارای تحصیلات مالی به نوبه خود بزرگسالانی خودکنترل ایجاد می کنند که می توانند امور مالی خود را به درستی مدیریت کنند.ما شما را تشویق می‌کنیم که راه‌های خلاقانه و تأثیرگذار را برای آموزش و نشان دادن این 3 اصل در تربیت فرزند خود بیابید:

تأخیر در ارضای – آنها را مجبور کنید منتظر آن باشند تا مطمئن شوید که واقعاً آن را می خواهند.

پس دادن – به آنها اهمیت اشتراک گذاری با دیگران را بیاموزید.

پولی را که ندارید خرج نکنید – به اندازه کافی گفت.

اگر می‌خواهید در مورد آموزش هوش مالی به کودکان بیشتر بدانید، مقاله دیگری را که در اینجا توصیه می‌کنم بررسی کنید .

فرزند پروری مبارک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader