سردبیر سایت
13 شهریور 1401

هوش مالی برای نوجوانان

1 دیدگاه
ویدیو

سال‌های نوجوانی شما می‌تواند از بسیاری جهات شکل‌گیرنده باشد، از جمله یادگیری درس‌های کلیدی در مورد پول و امور مالی برای کمک به ساختن پایه‌های موفقیت در آینده. مطالعه‌ای از بانک WSFS

روی  2005 آمریکایی بین 18 تا 40 سال نشان داد که بسیاری از آنها احساس می‌کنند وقتی صحبت از یادگیری در مورد امور مالی می‌شود، تنها هستند. والدین با 36 درصد در صدر فهرست منابع دروس مالی قرار گرفتند، در حالی که تنها 23 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که مهارت های مالی را در مدرسه آموخته اند. با وجود شکاف روشن سواد مالی برای بسیاری، تلاش برای بهبود مهارت های مدیریت پول نسل های آینده حیاتی است. در اینجا نکاتی وجود دارد که چگونه به نوجوان خود کمک کنید تا زمانی که به بلوغ می رسد اعتماد مالی خود را ایجاد کند. کسب درآمد و پس انداز

سال‌های نوجوانی ما اغلب نقاط عطف زیادی را به همراه دارند، از جمله اولین شغل شما.

مقدمه

چه نوجوان شما تابستانی یا نیمه وقت در یک خرده فروش کار کند، کسب و کار مراقبت از چمن خود را راه اندازی کند یا فقط برای کارهای خانه کمک هزینه ای دریافت کند، اکنون زمان بسیار خوبی است تا به او نکات درآمد و پس انداز را آموزش دهید. .

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، یک حساب بانکی  برای فرزندتان ایجاد کنید تا هر پولی را که به دست آورده است واریز کند تا بتواند زودتر شروع به ساختن تخم لانه کند. ارزش تعیین اهداف مالی را به آنها بیاموزید، چه این باشد که تا پایان سال مقدار معینی پس انداز کنند یا بتوانند از پس خریدی برآیند که به آن توجه داشته اند، و به آنها کمک کنید تا یک نقشه راه برای رسیدن به آن هدف بسازند.

هنگامی که فرزندتان به اندازه کافی بزرگ شد، به او یک کارت نقدی مرتبط با حسابش و راه‌اندازی بانکداری آنلاین را در نظر بگیرید، که می‌تواند به او کمک کند تا یاد بگیرد که به دقت مراقب مخارج خود باشد. راه‌اندازی Zelle®  همچنین می‌تواند راهی راحت و ایمن برای پرداخت‌های همتا به همتا و پرداخت هزینه‌های انجام کارهای خانه به آن‌ها ارائه دهد.

اگر حساب فرزندتان به حساب شما مرتبط است، این همچنین می‌تواند راهی آسان برای پیگیری هزینه‌های او و کمک به ارائه راهنمایی‌های اضافی برای شما فراهم کند.

بودجه بندی

یادگیری نحوه ساختن بودجه – چه کوتاه مدت و چه بلند مدت – یک عنصر کلیدی برای دستیابی به ثبات مالی و زندگی در حد توان شما است.

به فرزندتان فرصتی برای تجربه عملی بدهید و از او بخواهید که پرداخت قبوض ماهانه‌تان را تماشا کند تا بتواند در مورد هزینه‌های متغیر و ثابتی که وقتی خودش از نظر مالی منشعب می‌شود، انتظار داشته باشد.

هنگامی که آنها هزینه های مختلفی را که خانواده شما در هر ماه متحمل می شوند درک کردند، از آنها بخواهید بودجه ای برای ماه آینده تهیه کنند یا بودجه ای برای یک هدف آینده مانند خرید اولین ماشین خود یا پرداخت هزینه تحصیل ادامه دهند.

بر اساس مطالعه اخیر Cash Connect  بر روی 1500 آمریکایی، 51٪ گفتند که استفاده از پول نقد به آنها کمک می کند تا پول خود را بودجه بندی کنند و Gen Z بیشترین احتمال موافقت را دارد. مهم است که سیستم بودجه بندی را پیدا کنید که برای فرزند شما بهترین کار را داشته باشد، خواه از پول نقد یا برنامه های بودجه بندی مانند Mint استفاده کند.

هیچ وقت برای این کار زود نیست ارزش سرمایه گذاری در آینده را به فرزندان خود بیاموزید . هرچه زودتر به آنها کمک کنید تا مهارت لازم برای بودجه و پس انداز را ایجاد کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانند به اهداف مالی خود دست یابند.

قرض گرفتن

هنگامی که فرزند شما به سال های پایانی نوجوانی خود می رسد، احتمالاً برخی از هزینه های بزرگ مانند اولین آپارتمان یا خانه، کالج یا مدرسه حرفه ای و غیره در انتظار او خواهد بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، اطمینان حاصل کنید که نوجوان شما درک محکمی از نحوه عملکرد اعتبار و وام‌ها  و همچنین تأثیر امتیاز اعتباری شما بر اهداف شما دارد ، بنابراین آنها متوجه می‌شوند که برخی از این نقاط عطف مالی چه هزینه‌ای را با خود به همراه دارند.

اگر احساس می‌کنید که برای ارائه آموزش‌های مالی به فرزندتان نیاز به کمک بیشتری دارید، منابع زیادی از جمله فیلم‌های آموزشی و ابزارهای تعاملی نیز برای کمک به ارائه دروس در قالبی که او ترجیح می‌دهند، وجود دارد.

ارزیابی ملی که اخیراً از یک برنامه آموزش مالی نوجوانان منتشر شده است نشان می دهد که جوانانی که برنامه درسی را به مدت کمتر از 10 ساعت مطالعه کردند، نه تنها درک خود را از مدیریت پول به طور قابل توجهی افزایش دادند، بلکه رفتار مالی خود را نیز در ماه های بعد بهبود بخشیدند.

سال های نوجوانی فرزند شما فرصتی عالی برای کمک به ایجاد دانش بنیادی مورد نیاز برای دستیابی به اهداف آینده است. با درس های مناسب، می توانید به آنها کمک کنید تا به یک پس انداز باهوش تبدیل شوند و آنها را در مسیر موفقیت مالی قرار دهید.

ارزیابی تأثیر در طول سال تحصیلی 2003-2004 بر روی برنامه برنامه ریزی مالی دبیرستان NEFE (HSFPP) انجام شد، که بدون هیچ هزینه ای توسط بنیاد ملی آموزش مالی (NEFE®) به مدارس ارائه می شود. NEFE تنها بنیاد غیرانتفاعی کشور است که به طور کامل برای کمک به آمریکایی ها در کنترل امور مالی خود اختصاص داده شده است.

برنامه برنامه ریزی مالی دبیرستان NEFE با مشارکت وزارت کشاورزی ایالات متحده، تحقیقات، آموزش و خدمات گسترده ایالت تعاونی و خدمات توسعه تعاونی دانشگاه Land-Grant (CES) ارائه می شود. و با انجمن ملی اتحادیه اعتباری، شرکت، و اتحادیه اعتباری آمریکا (CUNA).

این مطالعه در سه مقطع زمانی یک سری سوالات را برای دانش آموزان مطرح کرد. در پایان برنامه، از دانش آموزان 14 سوال اصلی مربوط به آنچه که از برنامه درسی به دست آورده بودند پرسیده شد. سپس با استفاده از پاسخ های آنها به عنوان پایه، از دانش آموزان سؤالات مشابهی در رابطه با آنچه که قبل از مطالعه برنامه درسی می دانستند پرسیده شد. در نهایت سه ماه بعد مجدداً از دانشجویان سؤالات مشابه پرسیده شد. پرسش‌ها و نتایج در دسته‌های دانش مالی، اطمینان و رفتار دسته‌بندی شدند. نتایج نشان‌دهنده بهبود آماری معنی‌دار در همه دسته‌ها بلافاصله پس از برنامه و بهبودهای بیشتر بعداً بود.

برای مثال، در حوزه رفتار، 18.5 درصد از دانش‌آموزان گفتند که قبل از مطالعه برنامه درسی «تقریباً همیشه» پولی را برای نیازها و خواسته‌های آینده کنار می‌گذارند. پس از برنامه، این درصد به 28 افزایش یافت. سه ماه بعد، این تعداد به 36.5 درصد افزایش یافت. به همین ترتیب، درصد دانش‌آموزانی که گفته‌اند «تقریباً همیشه» اهدافی را برای مدیریت پول تعیین می‌کنند، تقریباً سه برابر شد، از نه درصد قبل از برنامه، به 15 درصد بلافاصله بعد از برنامه و 24 درصد سه ماه بعد.

سایر نتایج ارزیابی نشان داد که 42 درصد از دانش‌آموزان قبل از مطالعه HSFPP گفتند، به شدت موافق بودند که تفاوت بین نیازها و خواسته‌ها را می‌دانستند. بلافاصله پس از برنامه، این تعداد به 67 افزایش یافت – افزایش 25 درصدی. این رقم در پیگیری سه ماهه بیشتر افزایش یافت و به 80.5 درصد رسید. به طور مشابه، 19 درصد از دانشجویان گفتند که “تقریبا همیشه” در مورد تصمیم گیری مالی قبل از مطالعه HSFPP احساس اطمینان می کنند. این درصد پس از اجرای برنامه به 29 و سه ماه بعد به 37.5 درصد افزایش یافت.

این نتایج نشان می‌دهد که حتی مواجهه نسبتاً محدود با آموزش مالی می‌تواند دانش مالی شخصی قابل توجه، ماندگار و عملی را به جوانان از همه طبقه‌های زندگی منتقل کند.

تحقیقات تکمیلی

شارون ام. دینز، دکترا، استاد و اقتصاددان خانواده در دانشگاه مینه سوتا، ارزیابی دانشجویان و معلمان را در سراسر کشور انجام داد.

«نوجوانان در سراسر ایالات متحده از طریق پاسخ به سؤالات نظرسنجی ارزیابی و گفته‌های خودشان گزارش داده‌اند که نه تنها با مطالعه HSFPP در مورد امور مالی شخصی یاد گرفته‌اند، بلکه بسیاری از آنها رفتار مخارج و پس‌انداز خود را تغییر داده‌اند و در مورد مدیریت خود مطمئن‌تر هستند. امور مالی در آینده، “او گفت.

از 5,329 دانش آموز مورد بررسی که HSFPP را مطالعه کرده اند، 95 درصد در دبیرستان و نزدیک به 70 درصد دانش آموزان خردسال و ارشد بودند. مناطق روستایی، جوامع کوچک، شهرهای متوسط ​​و کلانشهرهای بزرگ تقریباً به طور مساوی حضور داشتند. تعداد کمتری از دانش آموزان – 324 – در نظرسنجی پیگیری سه ماهه عمدتاً به دلایل لجستیکی شرکت کردند.

ویلیام ال. برای آموزش مالی الیزابت شیور، مدیر HSFPP، افزود: «ارزش این برنامه ثابت شده است و جوانان آمریکا از آن سود می برند».

یک نسخه کامل از “ارزیابی برنامه برنامه ریزی مالی دبیرستان NEFE” در وب سایت NEFE، در  www.nefe.org ، در بخش برنامه های آموزشی موجود است.

این برنامه در سال 1984 به عنوان یک پروژه خدمات عمومی معرفی شد و توسط نزدیک به چهار میلیون جوان مورد مطالعه قرار گرفته است. برنامه درسی متشکل از شش واحد، از سناریوهای دنیای واقعی برای آموزش نحوه مدیریت پول به نوجوانان استفاده می کند. دروس بر روی هدف گذاری، بودجه بندی و پس انداز تمرکز دارد، در حالی که موضوعاتی مانند مسئولیت مالی، کسب درآمد، بهره مرکب، اعتبار و بیمه را پوشش می دهد. این برنامه برای استفاده در چارچوب دوره های موجود طراحی شده است و می تواند در یک دوره چند هفته یا ماه ارائه شود. می توان آن را در کمتر از 10 ساعت آموزش کلاس درس آموزش داد، اگرچه بسیاری از مربیان آن را حتی طولانی تر آموزش می دهند تا دانش آموزان از مزایای کامل برنامه بهره مند شوند. یک کتابچه راهنمای گام به گام مربی و 120 صفحه راهنمای دانش آموز، حاوی تمام مطالب درسی لازم است.

یک پاسخ به “هوش مالی برای نوجوانان”

  1. Atena sarahang گفت:

    عالی از تک تک کلمات و جمله هاتون لذت بردم واقعا زیبا بود و خیلی تاثیر گذار بود برام
    چون خودم یک پسر دارم 12 ساله ک به آینده اش فکر میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader