سردبیر سایت
13 شهریور 1401

هوش مالی چیست و چگونه با هوش مالی ثروتمند شویم؟

0 دیدگاه
ویدیو

آیا گاهی اوقات می بینید که چگونه افراد “ثروتمندتر” پول خود را خرج می کنند و با خود فکر می کنید، این بسیار هدر می رود، اگر زمانی “این مقدار” را داشتم، پولم را عاقلانه تر خرج می کردم؟ گاهی اوقات متوجه می‌شویم که وقتی بزرگتر می‌شویم یا شروع به کسب درآمد بیشتر می‌کنیم، تصمیمات مالی می‌گیریم که خود جوان‌تر و کمتر ثروتمند ما آن را تأیید نمی‌کند. تقریباً به نظر می رسد که با افزایش سن، اطلاعاتی که قبلاً داشتیم قدیمی می شوند یا آنها را فراموش می کنیم یا اهمیت آنها را نادیده می گیریم.

فهرست مطالب

هوش مالی چیست؟

من هوش مالی را به‌عنوان درک شخصی یا زمینه‌ای (برای سازمان‌ها) از نحوه کسب (کسب درآمد)، حفظ (پس‌انداز)، رشد (سرمایه‌گذاری)، بهبود و مدیریت امور مالی خود برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های تعیین‌شده توصیف می‌کنم.

در حالی که من فکر می کنم که هیچ استاندارد جهانی برای تصمیم گیری های هوشمندانه مالی وجود ندارد. زیرا، کاری که از نظر مالی برای یک نفر انجام شود، ممکن است برای شخص دیگری از نظر مالی غیرمسئولانه باشد. همچنین فکر می‌کنم برخی از اصول کلی وجود دارد که می‌توانیم به ما کمک کنند تا در مسیر خود باقی بمانیم. در اینجا این 7 نکته وجود دارد:

اصول را فراموش نکنید

همانطور که در سفر مالی خود پیشرفت می کنید و شروع به یادگیری در مورد مسائل پیچیده تر مالی می کنید، ممکن است اصول اولیه را فراموش کنیم زیرا ممکن است “خیلی ساده” به نظر برسند. اما موضوع اینجاست، امور مالی (شخصی) فقط مجموعه ای از اصول ساده و واقعاً اساسی است. اگر آن اصول را درک کنید، می توانید هر چیز دیگری را که در امور مالی شخصی وجود دارد، درک کنید، و مهمتر از آن، همه چیزهای به ظاهر پیچیده ای که ممکن است یا بعداً بر اساس آن اصول اولیه یاد بگیرید.

اصول اولیه را فراموش نکنید.

از پدیده “تورم سبک زندگی” آگاه باشید.

تورم سبک زندگی زمانی است که شما شروع به خرج کردن بیشتر از نیاز خود می کنید زیرا پول بیشتری در اختیار دارید. ضرب المثل «مشکل پول بیشتر بیشتر» در اینجا مطرح می شود. در حالی که من فکر نمی‌کنم وقتی پول بیشتری به دست می‌آورید، لزوماً با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوید، اما این گفته حقیقت دارد. هر چه پول بیشتری به دست آورید، بیشتر در معرض چیزهایی قرار می گیرید که قبلاً در مورد آنها نمی دانستید یا تمایلی به آن نداشتید. وقتی به آنجا رسیدید (من می گویم چه زمانی چون مطمئن هستم که می خواهید)، اصول اولیه مالی را که قبلاً می دانستید را به خاطر بسپارید و سعی کنید زیاد روی بدهی ها خرج نکنید. وقتی به 10 متر رسیدید، اصول مالی درستی را که در زمانی که 100000 داشتید، حفظ کنید. البته کاربرد آن اصول را بسط دهید، اما همانطور که قبلاً گفتم، این اصول واقعاً تغییر نمی کنند، بنابراین آنها را حفظ کنید.

برای حفظ سبک زندگی که شما را شادتر نمی کند بیش از آنچه نیاز دارید خرج نکنید.

به یادگیری ادامه دهید

اگرچه اصول اولیه هرگز تغییر نمی کند، برنامه ممکن است تغییر کند. برای مثال، اوایل امسال داشتم به این کتاب «راهی به سوی ثروت نوشته بنجامین فرانکلین» گوش می‌دادم، و او درباره بد بودن بدهی‌ها و اجتناب از آن صحبت می‌کرد. در حالی که این در زمان هایی که او توصیف می کرد منطقی بود. این تمام تصویر نیست. همانطور که در این مقاله آموختیم ، بدهی همیشه بد نیست. بدهی (اهرم)، در صورت استفاده صحیح، می تواند سودمند باشد. بنابراین، در حالی که اصول یکسان هستند، بدانید که برنامه ممکن است متفاوت باشد. اصول جهانی هستند، اما کاربرد آنها زمینه ای است. به یادگیری در مورد زمینه های مختلف ادامه دهید.

در شرایط آب و هوایی امروز، ما همیشه نیازی به خواندن کتاب های زیادی نداریم یا مبالغ هنگفتی را خرج می کنیم که مجبور نیستیم یاد بگیریم. اگر اهل مطالعه نیستید، می‌توانید ویدیوهای یوتیوب را تماشا کنید یا مقالات کوتاه‌تری را به‌صورت آنلاین رایگان بخوانید و غیره. همچنین، بسیاری از امور مالی شخصی در واقع فقط دانستن گزینه‌ها، عقل سلیم و ریاضیات شماست. اگر بتوانید برای خودتان بنشینید و به آن فکر کنید و اعداد را اجرا کنید، به آن خواهید رسید.

لازم نیست قبل از شروع به کارگیری هوش مالی، ثروتمند باشید یا منتظر بمانید تا ثروتمند شوید

هوش مالی (مانند آشپزی) یک مهارت زندگی است. صرف نظر از گروه مالیاتی که در حال حاضر در آن قرار دارید، باید آنچه را که اکنون می دانید به روشی که به بهترین وجه با وضعیت مالی فعلی شما مطابقت دارد، اعمال کنید. اگر قبل از شروع به اجرای کارهایی مانند پس انداز، سرمایه گذاری و غیره صبر کنید تا ثروتمند شوید، ممکن است هرگز شروع نکنید. زیرا حقیقت این است که ثروتمند بودن مقصد نیست. چه چیزی را به عنوان ثروتمند تعریف می کنید؟ آیا می دانید ثروتمندترین افراد جهان هنوز به دنبال فرصت هایی برای رشد ثروت خود هستند؟ می توانید از جایی که هستید شروع کنید.

همچنین، سود مرکب بیشتر از مقداری که در اختیار دارید، به نفع زمان و ثبات است، بنابراین از جایی که هستید شروع کنید و از همان جا افزایش دهید.

هرگز اجازه ندهید که حرص و طمع، انگیزه حاکم در تصمیم گیری مالی شخصی باشد

حرص و طمع می تواند پول زیادی برای شما به ارمغان بیاورد، اما می تواند پول زیادی را نیز از دست بدهید. طمع گاهی اوقات می تواند ما را از سنجش عینی خطرات تصمیم گیری مالی کور کند. وقتی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری یا کسب‌وکارهایی که پیشنهاد می‌کنند پول ما را در مدت کوتاهی دوبرابر کنند، متوقف کردن و سنجیدن ریسک‌ها نیازمند نظم و انضباط است. آن نظم را بساز

بیش از آنچه می توانید با آن مقابله کنید، ریسک نکنید. از کوچک شروع کنید و تحمل ریسک خود را افزایش دهید. اگر به‌عنوان یک جوان یا به‌عنوان فردی که تازه شروع به سرمایه‌گذاری کرده‌اید، ریسک زیادی می‌کنید و پول زیادی را در این فرآیند از دست می‌دهید. ممکن است نتوانید خودتان را انتخاب کنید و دوباره سرمایه گذاری کنید.

اجازه ندهید حرص شما شما را به جایی برساند که دانش، شجاعت و پول نمی تواند شما را حفظ کند.

ریسک های حساب شده را بپذیرید

در امور مالی به ما آموزش داده می شود که 3 نوع ریسک پذیری وجود دارد: ریسک گریز، متعادل و ریسک پذیر. از ریسک کردن نترسید، اما قبل از ریسک کردن، محاسبات را انجام دهید. به دنبال فرصت هایی باشید که متناسب با ریسک پذیری شما باشد. ریسکی را که با آن راحت هستید بپذیرید.

در نهایت، از هوش مالی و صرفه جویی به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف استفاده کنید

پس انداز/سرمایه گذاری در تمام زندگی و هرگز لذت بردن از پول خود هیچ فایده ای ندارد. هوش مالی هدف نیست. هدف آزادی مالی است. از آنجایی که هدفتان کسب آزادی است، هرازگاهی با خودتان رفتار کنید. وقتی می‌توانید مزایای آن را ببینید، راحت‌تر خودتان را متقاعد کنید که به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری ادامه دهید. به خودت پاداش بده.

IQ + EQ = FQ: هوش مالی (و نحوه دریافت آن)

چرا هوش و احساسات می توانند با موفقیت مالی برابری کنند؟

همه ما اصطلاح IQ (برای بهره هوشی) را شنیده ایم که ارزیابی توانایی شناختی یا تحصیلی یک فرد است. با این حال، زیرمجموعه های زیادی از IQ وجود دارد، از جمله هوش هیجانی و هوش مالی. همه آنها را با هم توسعه دهید، و کلیدهای یک زندگی مالی مطمئن و قدرتمند را خواهید داشت. برای بسیاری، یک مشاور مالی قابل اعتماد می‌تواند برنامه‌ای را تنظیم کند، و در اینجا من نکاتی را برای شروع شما دارم.

خب از کجا شروع کنیم؟ خوب، ضریب هوشی بالا، همراه با هوش هیجانی قوی، می تواند هوش مالی را به همراه داشته باشد. در اینجا چند مکان برای شروع وجود دارد:

داستان پشت اعداد روی صفحه را تفسیر کنید، آنها را در زمینه قرار دهید، و از اطلاعات برای تنظیم اهداف و رویکردها یا تصمیم گیری دقیق تر برای آینده استفاده کنید.

دارایی ها و بدهی های خود را ارزیابی کنید، از جمله توانایی تمایز بین خواسته ها و نیازها، شناخت دارایی ها و بدهی های مالی خود، اجتناب از خرید بدهی هایی که ممکن است بر ثروت مالی بلندمدت شما تأثیر بگذارد، و انجام تحقیقات برای یافتن بهترین قیمت قبل از خرید بزرگ.

یک برنامه اقدام، از جمله ترسیم اهداف، خطوط زمانی، و ضرب الاجل های خود را توسعه دهید و به آن متعهد شوید تا بتوانید خود را پاسخگو نگه دارید. استفاده از کاربرگ بودجه برای پیگیری هزینه های ماهانه خود؛ استفاده از برنامه‌ای مانند Mint یا QuickBooks برای پیگیری هزینه‌های خود. و تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای حفظ خود در مسیر و انگیزه.

با درک این نکته که خریدهای کوچک در طول زمان اضافه می شوند و به عواقب بزرگی منجر می شوند، تصمیمات استراتژیک بگیرید. استفاده از آینده نگری برای در نظر گرفتن پیامدهای احتمالی و سنجش ارزش آن ها. تنظیم برنامه های پس انداز خودکار و سرمایه گذاری خودکار به گونه ای که مبلغ منظمی را به حساب های بازنشستگی خود اضافه کنید. راه‌اندازی مکانیسم‌های پرداخت خودکار برای کارت‌های اعتباری و سایر پرداخت‌های مکرر، تا فراموش نکنید که آنها را به موقع انجام دهید. و ضریب هوشی خود را با تعهد به یادگیری مادام العمر افزایش دهید. این شامل خواندن ادبیات مالی شخصی است.

گذراندن و یادگیری از دوره های مالی شخصی، شرکت در سمینارها، تحقیق در مورد موضوعات مالی و یادگیری از اطرافیان.

با مثبت و حوصله به امور مالی خود نزدیک شوید.

همه ما می دانیم که EI (هوش عاطفی) برای کار مهم است، اما پول شما چطور؟

هوش هیجانی (EI) نوعی هوش اجتماعی است. محققین جان دی.

ویژگی های ضریب عاطفی بالا (EQ) در مدیریت پول عبارتند از:

رویارویی با امور مالی مثبت – به توانایی خود در تحقق اهداف خود اطمینان داشته باشید. حرکت به جلو حتی پس از یک زمین خوردن؛ رهایی خود از دیدگاه های محدود کننده در مورد امور مالی برای جلوگیری از خرابکاری خود؛ خود را با بینندگان مالی یا یک مربی مجازی مرتبط کنید. ایجاد یک محیط عاطفی که میل شما را به عمل تحریک می کند. ایجاد شبکه هایی از افراد همفکر و مخاطبین ارزشمند که می توانند درهای جدیدی را به روی شما باز کنند. اعمال کنترل بر احساسات خود با تسلیم نشدن به احساسات زودگذر؛ و قبل از اقدام کردن مکث کنید و از خود بپرسید: آیا این واقعا ارزشش را دارد؟ و سعی کنید در مورد شرایطی که خارج از کنترل شما هستند (مانند افت بازار سهام) ناراحت نشوید.

تمرکز بر چیزهایی که می‌توانید کنترل کنید، از جمله میزان سرمایه‌گذاری در بازار سهام، کارهایی که با پس‌انداز خود انجام می‌دهید و سایر تصمیم‌هایی که باید بگیرید، مسئولیت‌پذیری خود را برای اشتباهات و دستاوردهایتان به طور یکسان، و یافتن یک مشاور مالی قابل اعتماد برای کار با. او می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه مالی را ترسیم کنید، بررسی های سالانه پورتفولیو را تنظیم کنید، به سوالاتی که به طور مرتب مطرح می کنید پاسخ دهد و شما را تشویق کند که خود را برای پس انداز بیشتر به چالش بکشید.

انجام موارد فوق منجر به هوش مالی (FI) می شود و ضریب مالی بالاتر (FQ) را برای شما به ارمغان می آورد، که به این صورت تعریف می شود : «حالت ذهنی ناشی از یک روش خاص و انجام کارهای خاصی که ثروت و فراوانی را به زندگی شما جذب می کند. طبق وب سایت مالی شخصی Dividends Diversify .

چگونه شادی و پول در هم تنیده می شوند

با FQ بالاتر، می توانید درآمد خود را افزایش دهید، کیفیت زندگی و سلامت مالی را بهبود بخشید، بودجه بازنشستگی ایجاد کنید و ثبات مالی را حفظ کنید.

با به کارگیری فعال و رشد هر دو IQ و EQ خود در هنگام تمرین امور مالی شخصی، به طور موثر FQ خود را افزایش خواهید داد و به فردی ثروتمندتر و کامل تر تبدیل خواهید شد.

همانطور که ورزش منظم به شما کمک می کند قدرت بدنی و انعطاف پذیری داشته باشید و به سلامت کلی کمک کنید، کار کردن با این ماهیچه های “هوش مالی” نمی تواند به بهبود رفاه مالی شما کمک کند. گاهی اوقات، شما به یک مربی شخصی نیاز دارید تا شما را در مسیر درست برای بهبود سلامتی شروع کند. شرکای ثروت گروه Sun به عنوان “مربی مالی” مشتریان ما خدمت می کنند. از ابزارهایی از برگه های بودجه و راهنمایی شخصی استفاده کنید تا به شما کمک کند سبد سرمایه گذاری بسازید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند و به شما کمک کند تا یک برنامه مالی سالم را تضمین کنید.

چگونه با هوش مالی ثروتمند شویم؟

عامل هوش مالی

عامل هوش مالی وضعیت ذهنی است که از روش خاصی و انجام کارهای خاصی که ثروت و فراوانی را به زندگی شما جذب می کند، ناشی می شود.

این ماتریس IQ بر اساس کتاب‌های پرفروش جیمی مک‌اینتایر و دی‌وی‌دی با عنوان « آنچه در مدرسه یاد نمی‌گرفتم اما آرزو می‌کردم داشتم » ساخته شده است.

با پیشرفت در این اطلاعات، با ویژگی های یک مدیر پول شایسته و نالایق آشنا می شوید. ذهنیت موفقیت و شکست؛ چگونه باورهای محدود کننده ای را شناسایی کنید که می توانند پتانسیل کسب درآمد شما را خراب کنند، و دستورالعمل هایی برای طراحی زندگی مالی خود به گونه ای که شما را به سمت اهداف اولیه تولید ثروت متمرکز و هدایت کند. علاوه بر این، نقشه ذهنی برخی از دانش و استراتژی‌های مالی ساده را تجزیه می‌کند که به شما کمک می‌کند ثروت بلندمدت بسازید

ذهنیت افراد باهوش مالی

جیمی وقتی متوجه شد که اقدامات مشخص و خاصی وجود دارد که مدیران پول با صلاحیت برای ایجاد مقادیر زیادی ثروت و فراوانی مالی انجام می دهند، به سختی یاد گرفت. این به طور طبیعی منجر به درک تفاوت های ذهنی افراد موفق مالی و فقرای این دنیا می شود. این دو یافته گرد هم آمدند تا نشان دهند که موفقیت مالی ما تا حد زیادی تحت تأثیر باورهای اساسی ما در مورد پول است. فرض این است که اگر ما همچنان به باورهای محدود کننده در مورد پول ادامه دهیم، به همین ترتیب همچنان از عواقب حفظ این نیروهای خود خرابکار رنج خواهیم برد که مانع از رسیدن ما به قله های آزادی مالی می شوند.

ویژگی های مدیر پول شایسته

این لیست از ویژگی ها در میان کسانی که سابقه طولانی مدت ثابت شده در کسب مقادیر زیاد پول دارند رایج است.

دارای برنامه عمل

افراد باهوش مالی یک برنامه عملیاتی مالی جامع ایجاد می کنند که به صورت روزانه مدیریت و اجرا می کنند.

10 درصد از درآمد را ذخیره می کند

افراد باهوش مالی حداقل 10 درصد از درآمد کسب شده خود را پس انداز می کنند و از آن برای مقاصد سرمایه گذاری یا ترکیب پول خود برای منافع بلندمدت استفاده می کنند.

تعهدات خرید را به حداقل می رساند

افرادی که از نظر مالی باهوش هستند، بار تعهدات را درک می کنند و این که چگونه می تواند بر ثروت بلندمدت آنها تأثیر بگذارد. از این رو، آنها تعهدات خرید را به حداقل می رسانند. با این حال، اگر آنها باید بدهی ها را خریداری کنند، قبل از تصمیم گیری برای خرید بهترین و پایین ترین قیمت را جستجو می کنند. اغلب بدهی ها از سود حاصل از سرمایه گذاری های هوشمند خریداری می شوند.

اهداف پولی بلند مدت و کوتاه مدت تعیین می کند

اهداف پولی با یک برنامه عمل موثر دست به دست می شوند. اهداف برای این افراد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت فراهم می کند که آنها را در طول روز متمرکز و با انگیزه نگه می دارد.

به صورت استراتژیک پول خرج می کند

هر خریدی که افراد باهوش مالی انجام می دهند با دقت بررسی می شود.

مدیران پولی عالی عواقب بلندمدت اتخاذ حتی کوچکترین تصمیمات خرید را درک می کنند. آنها می دانند که انباشته شدن تصمیمات خرید کوچک به ظاهر ناچیز معمولاً منجر به عواقب بلندمدت می شود که یا بر بدهی آنها می افزاید یا فرصت هایی برای کسب سود برای آنها فراهم می کند.

افراد باهوش مالی توانایی عجیبی برای دیدن آینده دارند. آنها با استفاده از عمل آینده نگری برای کمک به شناسایی پیامدهای احتمالی که به طور بالقوه می تواند از هر تصمیمی که در مورد هزینه می گیرند، حاصل شود، تعیین می کنند که آیا پیامدها قابل توجیه هستند یا خیر. اگر سودهای بلندمدت به دست نیاید، آنها قبل از هر اقدام دیگری تصمیم خود را به دقت ارزیابی خواهند کرد.

به دنبال مشاوره مالی حرفه ای است

افراد باهوش مالی می دانند که همه چیز را نمی دانند. از این رو آنها به دنبال مشاوره حرفه ای از کارشناسانی هستند که سابقه طولانی در موفقیت مالی دارند.

با مدیران پولی موفق تعامل دارد

برای تبدیل شدن به یک مدیر عالی پول، باید یاد بگیرد که ویژگی ها، عادات و تشریفات روزانه کسانی را که قبل از آنها موفق بوده اند جذب کند. به همین دلیل، مدیران پولی شایسته با مدیران پولی موفق تعامل و معاشرت می کنند. آنها درک می کنند که از طریق هر تعامل بینش و دانش عمیق تری به دست خواهند آورد که می تواند برای تصمیم گیری مالی اصلی بعدی آنها حیاتی باشد.

به یادگیری استراتژی های جدید پول ادامه می دهد

افراد باهوش مالی هرگز از یادگیری در مورد پول، امور مالی، سرمایه گذاری، دارایی، سهام و غیره دست نمی کشند. برای آنها پول به اندازه تنفس هوا طبیعی است. آنها هر لحظه در طول روز یا به یک برنامه صوتی درباره ثروت گوش می دهند، کتاب می خوانند، در مورد پول با دیگران صحبت می کنند، در یک سمینار مالی شرکت می کنند، بخش مالی روزنامه روزانه را می خوانند و موارد دیگر. پول یک روش زندگی است، به همین دلیل از نظر مالی موفق هستند.

آیا پول برای شما تبدیل به یک روش زندگی شده است؟

توسعه ذهنیت جذب ثروت

ویژگی های مدیر پول بی کفایت

روی دیگر سکه، اکثریت افرادی را داریم که می توان به آنها برچسب مدیر پولی بی کفایت زد. اگر یکی از ویژگی های خرابکارانه مالی زیر را دارید، شناسایی کنید.

به طور مداوم بدهی ها را خریداری می کند

مدیران توانمند پول از خرید بدهی ها به هر قیمتی اجتناب می کنند. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که مدیران پولی بی‌کفایت به‌طور مغناطیسی به سمت وسوسه بدهی‌های بسته‌بندی شگفت‌انگیز و دارای بار احساسی کشیده می‌شوند که در بلندمدت مقدار قابل توجهی از پول را از دست خواهند داد.

تمام پس انداز را خرج می کند

مدیران پولی نالایق، هر زمان که تمایل به خرج کردن داشته باشند، هر چیزی را خریداری می کنند. آنها موجوداتی احساسی هستند که از احساس خرج کردن و احساسات ناشی از لذت آنی لذت می برند. از این رو، آنها از حقوقی به چک دیگر زندگی می کنند. وقتی پول می آید خرج می کنند. هنگامی که پول در دسترس نیست، آنها یا از هزینه های خود جلوگیری می کنند یا عادات خرج کردن خود را به کارت های اعتباری خود هدایت می کنند.

از اهداف و برنامه های پولی غفلت می کند

مدیران پولی بی‌کفایت اهمیت کافی برای داشتن پول در زندگی خود قائل نیستند، به همین دلیل است که از تعیین اهداف و ایجاد یک برنامه مالی برای دور کردن آنها از بدهی و آزادی مالی صرف‌نظر می‌کنند.

از دریافت مشاوره مالی حرفه ای غفلت می کند

اول از همه، آنها معتقد نیستند که در تصمیم گیری های مالی موثر که آینده آنها را تضمین می کند، به هیچ کمکی نیاز ندارند.

ثانیاً نمی توانند پرداخت پول به یک مشاور مالی خوب را بدون مشاهده نتایج در حساب های بانکی خود توجیه کنند. متأسفانه دنیا به این شکل کار نمی کند. آنها باید یاد بگیرند که بفهمند برای کسب درآمد طولانی مدت باید پول خرج کنند. با این حال، هزینه های آنها باید به صورت خودآموزی و مشاوره باشد که آنها را در مسیر درست قرار دهد.

بسیاری از این افراد به سادگی به توانایی خود در انجام اقدامات لازم برای به دست آوردن آزادی مالی اعتقاد ندارند. در چنین مواردی، آنها تعهد کافی در پشت اعمال خود ندارند. و بنابراین تا زمانی که انگیزه لازم را برای از بین بردن خود بیابند، همچنان در بدهی فرو خواهند رفت.

از دریافت آموزش مالی غافل می شود

مدیران مالی نالایق به سادگی نیازی به کسب یک آموزش مالی خوب نمی بینند. این از این باور ناشی می شود که به نظر نمی رسد آنها پول را به عنوان یک عامل مهم در زندگی خود درک کنند.

این نوع از افراد نیز ترجیح می دهند برای رساندن آنها به سمت آزادی مالی به قوزهای کوچک تکیه کنند .

دوستان و جمعیت را دنبال می کند

برای یک مدیر پول نالایق، هر انعام انعام خوبی است. بنابراین غیرعادی نیست که آنها با دوستان خود دور هم جمع شوند و در مورد مسائل مالی بحث کنند و اغلب نکات و داستان هایی را به اشتراک بگذارند. نه تنها همه افراد در این گروه پیشینه مالی ضعیفی دارند، بلکه بدتر این است که آنها به توصیه های دوستان خود (یا توده ها) کورکورانه عمل می کنند بدون اینکه هرگز تصمیم خود را زیر سوال ببرند.

نقطه ضعف این استراتژی این است که توده‌ها (که معمولاً شامل دوستانشان می‌شود) متعلق به 96 درصد جمعیت هستند که مدیران پولی نالایق هستند. بنابراین اگرچه این مشاوره رایگان است، اما در درازمدت هزینه بیشتری برای آنها خواهد داشت. آنها به سادگی فراموش می کنند که اگر عواقب بلندمدت هر تصمیم را بسنجید، هیچ چیز رایگان نیست . این امر به ویژه در مورد کسب آزادی مالی صادق است.

ذهنیت موفقیت

دو ویژگی کلیدی وجود دارد که افراد موفق را از بقیه جدا می کند.

مسئوليت

جیمی می گوید:

تا حالا بهانه می آوردم و سرزنش می کردم. هنگامی که قانون اضداد را به کار بردم، متوجه شدم که اگر قرار است از نظر مالی و در هر زمینه دیگری از زندگی ام به آن برسم، باید پاسخگو باشم. وقتی پذیرفتم که مسئول اشتباهاتم هستم، توانستم قدرت شخصی خود را پس بگیرم… همراه با مسئولیت پذیری، اقدام هم می آید.

حق شناسی

جیمی اشاره می کند که مربی میلیونرش یک بار به او گفته است:

اگر می‌خواهی موفق باشی، این چیزی است که به تو توصیه می‌کنم. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، پنج چیز را بیابید که می‌توانید بابت آنها در زندگی‌تان سپاسگزار باشید. ممکن است لازم باشد خودتان را طوری آموزش دهید که روی چیزهایی تمرکز کنید که می توانید برای آن شکرگزار باشید، زیرا بدون قدردانی هرگز ثروت واقعی نخواهید داشت.

ذهنیت شکست

روی دیگر سکه، ما ذهنیت شکست محوری را داریم که اکثریت قریب به اتفاق جمعیت ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

در اینجا برخی از ویژگی های این نوع ذهنیت وجود دارد که باید به هر قیمتی از آنها دوری کنید.

ارضاء فوری

اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال رضایت فوری در زندگی هستید، متأسفانه آزاد شدن از نظر مالی در کارت های تاروت شما نخواهد بود (مگر اینکه خوش شانس باشید و در قرعه کشی برنده شوید). لذت آنی قاتل خاموشی است که تا زمانی که در طلسم ظریف آن هیپنوتیزم شده باشید، شما را در بدهی – یا درست بالای خط فقر – ​​نگه می دارد.

انکار

جیمی خاطرنشان می کند:

من می گفتم: “من به پول علاقه ای ندارم – پول همه چیز نیست.” تا اینکه مربی میلیونرم به من گفت که در حال انکار هستم. من نمی توانستم بفهمم منظور او از این حرف چیست. او گفت: «جیمی، فکر می‌کنی اگر بگویی به پول علاقه‌ای نداری، این به تو کمک می‌کند که از نظر مالی موفق شوی؟» و من فکر کردم، “خب، نه، شاید نه.”

زندگی در انکار قاتل خاموش دیگری است که تا زمانی که در آن مکان به زندگی ادامه دهید به خرابکاری در موفقیت مالی شما ادامه خواهد داد.

سرزنش و بهانه

جیمی خاطرنشان می کند:

دو ویژگی مهم دیگری که برای قرار گرفتن در میان 96 درصد افرادی که از نظر مالی شکست می‌خورند باید داشته باشید، توانایی سرزنش دیگران برای مشکلات و ایجاد بهانه‌های مفصل است. وقتی همه چیز برایم کار نمی کند، در سرزنش دیگران واقعاً خوب می شوم. نه تنها دیگران را مقصر دانستم بلکه شرایط را نیز مقصر دانستم.

شناسایی باورهای محدود کننده در مورد پول

آمارها نشان می دهد که متأسفانه بسیاری از ما هرگز به آزادی مالی نخواهیم رسید. دلیل اصلی این امر این است که اکثریت مردم دارای انبوهی از باورهای خودخراب کننده در رابطه با پول هستند که آنها را در کسادی بقای روزمره نگه می دارد.

جیمی در کتاب خود به چند استراتژی اشاره می کند که می تواند به شما در شناسایی این باورهای محدود کننده ای که در مورد پول دارید و یک بار برای همیشه از شر آنها خلاص شوید، اشاره می کند.

برای شروع، از شخصی بخواهید که مجموعه سوالات زیر را از شما بپرسد. این به طور خاص پاسخ مهم نیست، بلکه حافظه مرتبط با پاسخ شما است که به طور بالقوه می تواند منشا باورهای محدود کننده شما را مشخص کند.

پول چیست؟

نداشتن پول چیست؟

واقعا پول چیست؟

جذب ثروت مالی عمدی

گفته می شود ” اگر در برنامه ریزی شکست بخورید، به سادگی برای شکست برنامه ریزی کرده اید “. وقتی نوبت به دستیابی به آزادی مالی می رسد، احتمالاً حق پول وجود دارد.😉

در این بخش، استراتژی‌های ساده و در عین حال بسیار مؤثری را مورد بحث قرار می‌دهیم که به شما کمک می‌کند تا زندگی خود را عمداً طراحی کنید و اهداف مالی خود را هدف قرار دهید.

اول از همه، شما باید هدف خود را مشخص کنید. ثانیا، شما باید اهداف موثری را تعیین کنید که شما را در هدف و حرکت به سمت اهدافتان نگه دارد. و در نهایت، برای اینکه از نظر عاطفی و مالی باهوش شویم، همه ما باید یاد بگیریم که بر برخی مهارت‌های اساسی که برای ایجاد ثروت فراوان در زندگی‌مان ضروری هستند، تسلط داشته باشیم.

هدف اصلی زندگی خود را تعیین کنید

اگر ابتدا هدف خود را روشن نکنیم، هیچ رویای مالی واقعاً محقق نمی شود. جام می گوید:

این احتمالاً مهمترین قدم است، زیرا تا زمانی که در مورد آنچه می خواهید شفافیت نداشته باشید، هیچ مقدار استراتژی به شما کمک نمی کند تا به آنچه می خواهید برسید.

جیمی مجموعه ای از سوالات را فهرست می کند که باید از خود بپرسیم تا هدف زندگی خود را روشن کنیم.

در اینجا فهرستی از چهار سؤال وجود دارد که باید از خود بپرسید تا مشخص کنید واقعاً چه چیزی از زندگی خود می خواهید. شما فقط با صادق بودن و صادق بودن در پاسخ های خود از این تمرین سود خواهید برد.

چه چیزی را در زندگیم  نمی خواهم؟

من از زندگیم چه  میخواهم ؟

اولویت های من چیست؟

در حال حاضر با چه چالش هایی روبرو هستم؟

هدف اصلی خود را روی کاغذ بنویسید

جیمی دستور می دهد:

برای نوشتن یک بیانیه بسیار کوتاه – یک عبارت، یک جمله، نه بیشتر از چند جمله – که بیانگر ماهیت چیزی است که می خواهید زندگی شما درباره آن باشد. آزمایش اسید برای هدف اصلی شما فشارسنج داخلی شما است. وقتی آن را می نویسید، باید انرژی، اشتیاق، تعهد، احساس « بله! این برای من است! اگر این احساس را ندارید، به نوشتن ادامه دهید.

اهداف مالی موثر تعیین کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تعیین اهداف مالی مؤثر فرآیندی است که توسط مدیران پولی شایسته انجام می شود که از نظر مالی در زندگی موفق هستند. روش ها و فرآیندهای مختلفی برای تعیین و ساختاربندی اهداف شما وجود دارد. جیمی روش بسیار ساده و موثری را شناسایی می کند که می توانید بلافاصله از آن برای ایجاد اهداف قدرتمند عمل گرا استفاده کنید. در اینجا تجزیه و تحلیل جیمی از فرآیند است:

خاص

هنگام تعیین اهداف خود کاملاً مشخص باشید و فقط از عبارات مثبت زمان حال استفاده کنید.

قابل اندازه گیری

اهداف شما باید قابل اندازه گیری باشند، به عبارت دیگر، شما باید بتوانید پیشرفت خود را کنترل کنید تا بتوانید موفقیت خود را اندازه گیری کنید.

قابل دستیابی

شما همچنین باید بتوانید هدف خود را برای رسیدن به آن تصور کنید. تا زمانی که نتوانید خود را در حال رسیدن به هدف خود ببینید، بسیار بعید است که این اتفاق بیفتد.

واقع بین

بدیهی است که اهداف باید در محدوده منطق و شرایط باشند.

محسوس

هدف شما باید چیزی باشد که واقعی یا فیزیکی باشد که بتوانید آن را ببینید و لمس کنید.

الهام بخش

اگر اهداف شما الهام بخش شما نباشد، انتظار اینکه برای دستیابی به آنها به انجام اقداماتی سوق پیدا کنید، غیر واقعی است.

عاطفی

هرچه از نظر عاطفی بیشتر با هدف خود درگیر شوید، سریعتر در زندگی شما ظاهر می شود.

چگونه عمداً ثروت خود را بسازیم

مهارت هایی را که هوش عاطفی و مالی را تقویت می کند، تسلط داشته باشید

اگر به دنبال دستیابی به آزادی مالی در زندگی خود هستید، هم هوش هیجانی و هم هوش مالی از اهمیت اولیه برخوردار هستند. جیمی هوش هیجانی را اینگونه تعریف می کند:

توانایی واکنش آگاهانه به یک موقعیت به جای واکنش تحت تأثیر احساسات خود در آن زمان.

از سوی دیگر، هوش مالی چیزی است که از دانش و تجربه به دست آمده از کار با پول به دست می آید. تمام استراتژی‌های ذهنی، ویژگی‌ها، عادات پولی و ابزارهای فنی که در این پست مورد بحث قرار گرفته‌اند، به IQ مالی شما می‌افزایند.

علاوه بر این هوش‌ها، چهار حوزه مهارتی حیاتی نیز وجود دارد که جیمی آن‌ها را برای دستیابی به موفقیت مالی بلندمدت از اهمیت حیاتی می‌بیند. در اینجا به بیان خود جیمی این مهارت های کلیدی را شرح می دهیم:

تفکر خلاقانه

از چهار زمینه کلیدی که در هشت سال آخر زندگیم روی آنها کار کرده ام، اولین مورد توانایی تفکر است. منظور من از تفکر خلاقانه داشتن توانایی حل چالش هاست.

در حال مذاکره

دومین زمینه ای که باید پرورش دهیم، توانایی مذاکره است. در زندگی برای به دست آوردن آنچه می خواهیم باید بدانیم چگونه مذاکره کنیم. اگر می خواهید موفق باشید، راز این است که هرگز نه را به عنوان جواب قبول نکنید.

برقراری ارتباط

مهارت سوم توانایی برقراری ارتباط است. اگر نتوانید منفعتی را به دیگری منتقل کنید تا او بتواند آن را درک کند، در این صورت ارتباط موثری برقرار نمی کنید و به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید.

بازار یابی

حوزه چهارم، توانایی بازاریابی یا بازاریابی است. من در مورد بازاریابی نتیجه محور صحبت می کنم. چگونه یک ایده یا مفهوم را می گیرید و آن پیام را در قالب تجاری به بازار منتقل می کنید تا آن را به واقعیت تبدیل کنید؟

آگاه شدن از نظر مالی

آموزش مالی و آگاهی دست به دست هم می دهند تا به ما کمک کنند تا امور مالی خود را بهتر مدیریت کنیم. این بخش به برخی از یادگیری‌ها و استراتژی‌های بسیار مؤثر اشاره می‌کند که دانستن و درک آن‌ها قبل از شروع حرکت در مسیر رسیدن به آزادی مالی مهم است.

بدهی چیست؟

بدهی به سادگی هر چیزی است که در کوتاه مدت یا بلند مدت پول را از جیب شما خارج کند. بدهی ها تقریباً هر چیزی است که خریداری می کنید و در طول زمان پول شما را از دست می دهد یا ارزش آن کاهش می یابد. این نوع خریدها می تواند شامل پوشاک، لوازم الکترونیکی، وسایل، ماشین و سایر وسایل تجملی باشد.

دارایی چیست؟

دارایی به سادگی چیزی است که پول را در جیب شما می گذارد. این اساسا چیزی است که در کوتاه مدت یا بلندمدت بازدهی مالی را برای شما به ارمغان می آورد. دارایی‌ها می‌تواند شامل کلکسیون، پرتفوی سرمایه‌گذاری، دارایی یا حتی حساب‌های پس‌انداز باشد.

تعیین سطوح ثبات مالی

جیمی اینها را سطوح رفاه مالی می نامد . او بیان می کند که دستیابی به این سطوح برای هرکسی که دارای نظم و اشتیاق برای رسیدن به اوج آزادی مالی مطلق است امکان پذیر است.

جیمی در کتاب خود این فرآیند را با جزئیات قابل توجهی مورد بحث قرار می دهد. با این حال، برای هدف این پست، به سرعت بررسی خواهیم کرد (با استفاده از کلمات جیمی) که هر یک از این سطوح مالی برای هر یک از ما چه معنایی دارد. به خاطر داشته باشید که هر سطح به مجموعه متفاوتی از وظایف و اهداف نیاز دارد که باید برای آنها تلاش کنید.

حفاظت مالی

مقدار دقیق پولی که در دارایی های نقدی برای محافظت مالی نیاز دارید را می توان به سادگی با بررسی سربار ماهیانه فعلی تعیین کرد.

این سربار می تواند شامل پرداخت های وام مسکن، برق، گاز، حمل و نقل، غذا، بیمه و کل درآمد ماهانه ای باشد که برای محافظت از خود نیاز دارید. اینها نیازهای اولیه ای را که برای بقای مالی شما ضروری است به شما می دهد.

امنیت مالی

این مقدار پولی است که برای دستیابی به امنیت مالی به آن نیاز دارید. این به این معنی است که تعیین کنید چقدر باید مستقل از نیازهای اولیه مانند غذا، لباس و حمل و نقل باشید. امنیت مالی زمانی حاصل می‌شود که سرمایه‌گذاری‌های شما درآمدی برابر با رقم حمایت مالی شما ایجاد کند …  که در بالا محاسبه می‌کردید.

استقلال مالی

این به معنای تعیین پولی است که برای مستقل بودن از نظر مالی نیاز دارید. اکنون سالانه چقدر درآمد دارید؟ برای تکرار سبک زندگی فعلی خود، احتمالاً باید درآمد سالانه ماهانه فعلی خود را تکرار کنید.

آزادی مالی

این هدف زمانی محقق می‌شود که سرمایه‌گذاری‌های شما درآمد کافی را برای شما فراهم کند تا بتوانید تا آخر عمر به شیوه‌ای که می‌خواهید بدون نیاز به کار دوباره زندگی کنید. به سادگی از خود بپرسید: «برای داشتن سبک زندگی مورد نظر به چه درآمدی سالانه نیاز دارم؟

جیمی در کتاب خود دستورالعمل هایی در مورد چگونگی محاسبه بهترین سطح رفاه مالی ارائه می دهد.

آزادی مالی مطلق

شما زمانی به آزادی مالی مطلق دست یافته‌اید که درآمد سرمایه‌گذاری شما این اطمینان را به شما می‌دهد که می‌توانید هر کاری را که بخواهید، هر چقدر که بخواهید، هر زمان که بخواهید، با هرکسی که می‌خواهید انجام دهید، بدون اینکه هرگز دوباره کار کنید.

چگونه آگاهی مالی خود را توسعه دهید

اصل سطل کودک

این یک استراتژی مدیریت مالی بسیار مؤثر است که به تدریج شما را از نردبان رفاه مالی بالا می برد. رویکرد مشابهی در ماتریس IQ مدیریت ثروت مورد بحث قرار گرفت . روند تقریباً یکسان است، با این حال، جیمی پیچ و تاب منحصر به فرد خود را در اصل سطل قرار می دهد. بیایید نگاهی به نحوه عملکرد این فرآیند به قول خودش بیندازیم.

سطل امنیتی

این برای سرمایه گذاری های کم ریسک است. اینها شامل حساب های امانی مدیریت نقدی، به عنوان مثال، پول نقد فیزیکی، 404k، و بازنشستگی است. شما شامل بیمه می شوید. من حمایت از درآمد، ناتوانی و سلامتی را پیشنهاد می‌کنم، اگر وام‌گیرنده فعالی برای سرمایه‌گذاری می‌شوید، باید این نوع بیمه‌ها را در نظر بگیرید تا در صورت از دست دادن شغل خود در حین ساختن ثروت یا ابتلا به بیماری، ریسک خود را کاهش دهید.

سطل رشد

این شامل املاک مسکونی، شرکت های با کیفیت، اجاره و غیره، سرمایه گذاری هایی هستند که در این سطل قرار دارند.

سطل حرکت

این شامل اجاره، املاک تجاری، سرمایه گذاری در تجارت سنتی و غیره می شود. با این حال، تا زمانی که توانایی از دست دادن پول را ندارید، برای کسب و کار وام نگیرید.

سطل سبک زندگی

در اینجا شما روی سبک زندگی شخصی خود مانند استراحتگاه، تعطیلات، مزرعه یا کسب و کار سبک زندگی سرمایه گذاری می کنید.

استراتژی هایی برای کسب درآمد

در بخش‌های قبلی، راه‌های مؤثری برای مدیریت پول‌تان را مورد بحث قرار دادیم، همراه با ارائه راهکارها و ابزارهایی که به‌طور طبیعی ذهن شما را به سمت ثروت و فراوانی متمرکز می‌کند.

در بخش آخر، ما همه چیز را کامل می کنیم و درباره استراتژی های خاصی که جیمی به طور روزانه برای ایجاد فراوانی مالی در زندگی خود استفاده می کند، بحث خواهیم کرد.

سرمایه گذاری از طریق بانک ها

اولین و مطمئن ترین گزینه شما سرمایه گذاری و کسب درآمد از طریق سیستم بانکی است. جیمی اشاره می کند که

اگر پول خود را در بانک بگذارید، نرخ بهره نقدی ممکن است بین 4 تا (اگر خوش شانس باشید) 6 درصد باشد، بنابراین برای ثروتمند شدن پول زیادی لازم است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم فکر می کنند که باید برنده لوتو شوند، زیرا اگر یک میلیون دلار از لوتو داشته باشند و بازدهی 5 یا 6 درصدی از آن پول دریافت کنند، سالانه 50000 تا 60000 دلار برای جایگزینی درآمد خود خواهند داشت.

سرمایه گذاری در مشاغل

جیمی به دیگران هشدار می دهد که هنگام سرمایه گذاری در تجارت محتاط باشند. او می گوید،

اگر بیش از پنج سال است که در تجارت هستید، خیلی هیجان زده نشوید زیرا پنج سال آینده پس از آن 80 درصد از آن مشاغل شکست خواهند خورد. یکی از چیزهایی که من متوجه شدم اشتباه بزرگی است که بسیاری مرتکب شده اند. کاری که آنها انجام خواهند داد این است که از خانه خود پول قرض کنند و از آن پول برای شروع یک تجارت سنتی استفاده کنند. اغلب آن کسب و کار سنتی شکست می خورد و در نتیجه این افراد کسب و کار و احتمالاً خانه را نیز از دست می دهند – همه اینها به یک فاجعه مالی کامل ختم می شود. قبل از سرمایه گذاری در یک تجارت، به خاطر داشته باشید که یک کسب و کار واقعی یک شرکت سودآور است که بدون شما به طور ایده آل کار می کند.

هرم ریسک سرمایه گذاری

این ساختار هرمی یک نمای کلی از ریسک های متغیر مرتبط با انواع خاصی از سرمایه گذاری ها را در اختیار شما قرار می دهد. هنگام شروع باید از استراتژی های محافظه کارانه استفاده کنید و به آرامی به سمت تاکتیک های تهاجمی و پرخطر پیش بروید که به طور بالقوه می توانند بازدهی بالاتری را به همراه داشته باشند.

استراتژی های محافظه کارانه

این استراتژی ها شامل اوراق قرضه دولتی، بازار پول بدهی، حساب های بانکی، یادداشت های سی دی، اسکناس های بانکداران پذیرفته شده، وجه نقد و معادل های نقدی است.

استراتژی های تهاجمی

این استراتژی ها شامل املاک و مستغلات، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، سهام بزرگ و کوچک، اوراق قرضه با درآمد بالا / بدهی است.

استراتژی های پرخطر

این استراتژی ها شامل گزینه ها، آتی ها، کلکسیون ها می شود.

استراتژی های بازار را به اشتراک بگذارید

جیمی موفقیت شخصی زیادی در سرمایه گذاری در بازار سهام داشته است. او اشاره می کند که مهم است که مسئولیت پول خود را به عهده بگیرید و خود را در مورد چگونگی تصمیم گیری موثر برای سرمایه گذاری آموزش دهید. او می گوید که،

من به عنوان یک میلیونر خودساخته با رفتن و نشستن مقابل یک برنامه ریز مالی ثروتمند نشدم. در واقع، من با پیروی از توصیه آنها میلیونر نمی شدم. اگر آنها خودشان سرمایه گذاران موفقی نباشند، چرا باید این کار را انجام دهم؟ مربی میلیونر من به من گفت که سوال واضحی که باید از برنامه ریزان مالی بپرسم این است که اگر آنها می توانند به من کمک کنند تا از نظر مالی مستقل شوم و سبک زندگی ایده آل خود را داشته باشم، پس چرا خودشان این کار را انجام نمی دهند؟ چیزی که شما می‌خواهید در یادگیری موفقیت مالی به دنبال آن باشید این است که از افرادی که نتیجه داده‌اند یاد بگیرید، نه افرادی که فقط مجوز مشاوره در مورد پول را دارند، زیرا هر کسی می‌تواند بدون نیاز به سرمایه‌گذار بودن مجوز مشاوره در مورد پول دریافت کند.

اشکال تجزیه و تحلیل

اولین استراتژی که یک سرمایه گذار بالقوه ممکن است در نظر بگیرد معمولاً تحلیل تکنیکال نامیده می شود . در اینجا الگوهای تغییرات قیمت سهام و تغییرات حجم سهام معامله شده را بررسی می کنید به این امید که بتوانید روندهای آتی را پیش بینی کنید و از آن سود ببرید.

کانال سازی

استراتژی دوم برای سرمایه گذاران چیزی است که من آن را کانال سازی می نامم . برای افرادی که از نظر فنی فکر می کنند، این استراتژی به محدوده قیمت یک سهم اشاره دارد، یعنی محدوده قیمتی بین بالاترین و پایین ترین قیمتی که یک سهم در طول هر روز، هفته یا سال خاص به دست آورده است. با پیروی از نمودارهای بسیاری از شرکت ها، می توان به صورت بصری تشخیص داد که محدوده قیمت یک سهم در الگوها حرکت می کند.

قدرت نفوذ

استراتژی سوم برای سرمایه گذاران مفهومی به نام اهرم است. اهرم یکی دیگر از واژه‌های gearing است که در ساده‌ترین شکل آن فرآیند افزایش وجوه در دسترس برای سرمایه‌گذاری از طریق استقراض است. اهرم پتانسیل افزایش بازده را دارد زیرا هرچه پول بیشتری در بازار سرمایه گذاری شود، بازده بالقوه ناشی از سود سهام و سایر توزیع ها از جمله رشد سرمایه در یک سهم بیشتر می شود.

بیمه کردن

استراتژی چهارم برای سرمایه گذاران مفهومی است که من آن را بیمه می نامم . ورود به حق بیمه به سادگی حق فروش یک سهم به قیمت مشخص قبل از تاریخ انقضای اختیار است. بیمه به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در برابر سقوط احتمالی ارزش سهام در پرتفوی خود محافظت کنند. پس از گرفتن مقداری بیمه، فروش سهم خیالی ما برای مدت بیمه قفل می شود، مهم نیست که قیمت سهم خیالی ما چقدر پایین بیاید.

استراتژی راه پایین

این مفهوم به خرید بیمه بدون داشتن سهم اشاره دارد. هدف از این استراتژی سرمایه گذاری، حدس و گمان کاهش قیمت سهام است. سرمایه گذاران این مفهوم را راهی برای کسب درآمد بدون داشتن سهم می دانند. سرمایه گذاران درک می کنند که وقتی قیمت سهم کاهش می یابد، ارزش حق بیمه افزایش می یابد. بنابراین، سرمایه گذار به قصد فروش بیمه با قیمت بالاتر اقدام به خرید قرارداد بیمه می کند.

راهبرد راه بالا و پایین

این مفهوم شبیه به استراتژی راه پایین است . تفاوت اصلی این است که سرمایه گذار این نظر را دارد که قیمت سهم به سمت بالا حرکت می کند و بنابراین قرارداد اجاره خریداری می شود. یک قرارداد اجاره به سرمایه گذار این حق را می دهد که سهام پایه را با ارزش از پیش تعیین شده خریداری کند. بنابراین سرمایه گذاران زمانی از خرید یک قرارداد اجاره استفاده می کنند که معتقدند قیمت سهم افزایش می یابد و سرمایه گذار می خواهد از حرکت قیمت سهم منتفع شود.

استراتژی های املاک سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ملک یک استراتژی سرمایه گذاری محبوب است که جیمی آن را به عنوان ابزاری موثر برای ایجاد ثروت بلندمدت به شدت توصیه می کند. با این حال، او دوباره به دیگران هشدار می دهد که این کار باید به روش صحیح انجام شود تا از زمان، پول و انرژی که صرف می کنید، حداکثر سود را به دست آورید و بازدهی داشته باشید.

چگونه می‌توان پول بدست آورد

راهبردهای دیگر برای کسب درآمد

ما بحث خود را با نگاهی گذرا به پنج استراتژی مفید به پایان خواهیم رساند که یا در هزینه شما صرفه جویی می کند یا درآمد اضافی مورد نیاز برای دنبال کردن اهداف سرمایه گذاری خود را برای شما فراهم می کند.

همه ما باید از جایی شروع کنیم، و نداشتن پول کافی هرگز نباید بهانه ای برای ادامه ندادن سفر شما به سمت تبدیل شدن به یک سرمایه گذار بزرگ باشد.

بهبود عادات پس انداز

همه سرمایه گذاران بزرگ پس انداز بزرگی هستند. اگر اکنون پول پس انداز نمی کنید، تا زمانی که پس انداز نکنید، هرگز ثروتمند نخواهید شد.

فروش اجناس

برای کسب درآمد اضافی، آیا می توانید چیزی بفروشید؟ چیزی که من پیشنهاد می کنم این است که می توانید یک گاراژ فروش داشته باشید. آیا چیزهایی وجود دارد که دیگر نیازی به آنها ندارید یا حاضرید در کوتاه مدت آنها را قربانی کنید تا از نظر مالی خود را تنظیم کنید. هر چیزی که بتوانید آن را به پول نقد تبدیل کنید تا چند هزار دلار داشته باشید عالی است.

کاهش مالیات

مرحله سوم کاهش مالیات است. به دنبال راه هایی برای به حداقل رساندن مالیات خود باشید تا از آن پول اضافی برای اهداف سرمایه گذاری استفاده کنید.

افزایش درآمد شما

اگر بتوانید درآمد خود را 10 درصد افزایش دهید، این 10 درصد اضافی است که می توانید برای پس انداز و سرمایه گذاری کنار بگذارید. برای ایجاد ثروت، مربی میلیونر من همیشه می گفت: «جیمی، باید ارزش بیشتری اضافه کنی. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید، بهبود و توسعه مهارت‌هایتان است.»

در اینجا جیمی تمرکز بر چهار مهارت تفکر خلاق، ارتباطات، مذاکره و بازاریابی را پیشنهاد می‌کند که کمی پیشتر در مورد آنها صحبت کردیم.

استفاده معقول از سهام

بسیاری از مردم دارای سهام در خانه های خود هستند، سهام بخشی از خانه آنها است که در واقع مالک آن هستند. بیشتر این سهام را می‌توان به‌خوبی مورد استفاده قرار داد، نه صرفاً بیکار نشستن. من پیشنهاد می‌کنم از بخشی از این سهام برای سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری‌هایی که قرار است مقداری جریان نقدی ایجاد کنند، استفاده کنید.

اندیشه های پایانی

امیدوارم پس از خواندن این مطلب به توانایی خود در ایجاد آزادی مالی در زندگی خود اطمینان بیشتری پیدا کنید.

جیمی ثابت کرده است که این استراتژی‌ها کار می‌کنند، اما به صبر، تعهد و کمی فداکاری نیاز دارند تا نتایجی را که می‌خواهید به نتیجه برسانید.

زمان جذب این مفاهیم است

عامل هوش مالی

این نقشه را دریافت کنید

آیا از این مقاله ارزش کسب کردید؟ آیا دانستن و درک این موضوع مهم است؟  آیا می خواهید طرز فکر خود را در مورد این موضوع بهینه کنید؟ آیا روشی برای اعمال این ایده ها در زندگی خود می خواهید؟

اگر پاسخ شما به هر یک از این سؤالات مثبت است، مطمئن هستم که از استفاده از ماتریس IQ همراه برای اهداف مربیگری یا خودکوچینگ ارزش فوق العاده ای کسب خواهید کرد. این نقشه ذهنی یک نمای کلی بصری سریع از مقاله ای را که به تازگی خوانده اید در اختیار شما قرار می دهد. شاخه ها، ایده های به هم پیوسته و تصاویر، نحوه تفکر و پردازش اطلاعات مغز را مدل می کنند. این به نوعی مانند کاشتن یک فکر در مغز شما است – نوعی ارتقاء که نحوه تفکر شما را در مورد این مفاهیم و ایده ها بهینه می کند.🙂

بسته های IQ Matrix توصیه شده

Wealth Creator 10 Map Bundle شامل مجموعه‌ای از نقشه‌های دست‌چین شده است که به شما کمک می‌کند در ساختن ثروت بلندمدت تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تر و هوشمندانه‌تر بگیرید.

بسته نقشه ریسک‌پذیر 10 شامل مجموعه‌ای از نقشه‌های دست‌چین شده است که به شما کمک می‌کند تا هنگام پیگیری اهداف خود، ریسک‌های هوشمندانه‌تر و حساب شده‌تری را انجام دهید.

Emotional Intelligence 10 Map Bundle شامل مجموعه ای از نقشه های دستچین شده است که برای کمک به شما در توسعه هوش هیجانی و خودآگاهی در موقعیت های مختلف طراحی شده است.

اگر ایده استفاده از نقشه های ذهنی برای بهبود خود شما را مجذوب خود کرده است، می خواهم از شما دعوت کنم که عضو IQ Matrix شوید.

اگر در زمینه نقشه برداری ذهنی تازه وارد هستید یا فقط می خواهید موارد را بررسی کنید، برای برنامه عضویت رایگان 12 ماهه ثبت نام کنید. در آنجا به بیش از 90 نقشه ذهنی، ابزار بصری و منابع با ارزش بیش از 500 دلار دسترسی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader